Foto: Areál, kde vyroste Smíchov City, je srovnán se zemí. Výstavba začne už v létě

Foto: Areál, kde vyroste Smíchov City, je srovnán se zemí. Výstavba začne už v létě
V příštím roce začne v Praze v areálu mezi autobusovým nádražím Na Knížecí a vlakovým Smíchovským nádražím stavba obřího developerského projektu Smíchov City. Už nyní je v prostoru téměř vše srovnáno se zemí. Dávno zmizely železniční budovy a koncem roku i železniční koleje.
Developer Sekyra Group čeká už jen na stavební povolení, které očekává, že dostane ještě do léta, kdy by mohla výstavba započít. Trvat by měla dva až dva a půl roku.
Prodejna s pivem je jeden z posledních fungujících objektů v areálu.
Na území plánované výstavby se nachází i kulturní centrum Radlická kulturní sportovna, která však už od jara loňského roku nefunguje, ukázalo se totiž, že nevyhovuje bezpečnostním pravidlům.
Foto: Tomáš Cetkovský
Šárka Pálková Kristýna Padrtová, Šárka Pálková
29. 12. 2018 7:44
V příštím roce začne v Praze v areálu mezi autobusovým nádražím Na Knížecí a vlakovým Smíchovským nádražím stavba obřího developerského projektu Smíchov City. Už nyní je v prostoru téměř vše srovnáno se zemí. Dávno zmizely železniční budovy a koncem roku i železniční koleje. Smíchov City nabídne bydlení, obchody, restaurace a bary i kanceláře, nové sídlo zde bude mít Česká spořitelna a coby o své nové adrese o tomto místě přemýšlí i pražský magistrát.
 

Právě se děje

před 2 minutami

Jaderný provoz v íránském Natanzu se stal cílem teroristického útoku, prohlásil v televizi šéf íránského jaderného programu

Zdroj: ČTK
Další zprávy