Z bankomatu si už vyberete zdarma, láká nováček Zuno

Petr Kučera Petr Kučera
28. 7. 2012 12:00
Internetová Zuno Bank, která na trh vstoupila před rokem, mění od 6. srpna ceník
Tomáš Kuna, šéf Zuno Bank
Tomáš Kuna, šéf Zuno Bank | Foto: Zuno Bank

Praha - Internetová Zuno Bank, která na český trh vstoupila před rokem, mění od 6. srpna ceník. A jde o samé změny k lepšímu.

První výběr v kalendářním měsíci z bankomatů sesterské Raiffeisenbank bude nově zdarma. Novinka se týká základní varianty konta, nazvané jednoduše Účet, za kterou banka nevybírá žádný měsíční paušál.

U konta Účet dosud Zuno účtovala za každý výběr z "vlastního" bankomatu 18 korun. Pokud bychom samostatně hodnotili jen tento poplatek, byl výrazně vyšší, než jaký účtuje konkurence. Od 6. srpna tedy bude první výběr zdarma, pro každý další zůstává poplatek 18 korun.

U nadstandardní varianty Účet Plus byly výběry z bankomatu Raiffeisenbank bez poplatku už nyní, ovšem jen při výběru alespoň jednoho tisíce korun. Na druhou stranu ale klienti platí paušál 68 korun měsíčně za celý balíček, který banka odpouští, jestliže platby kartou v daném měsíci dosáhnou alespoň 5000 korun nebo pokud průměrný zůstatek na všech účtech klienta v Zuno činí alespoň 200 tisíc korun.

Další změnou je snížení poplatku za výběr z ostatních tuzemských bankomatů z dosavadních 38 na 28 korun. Dotkne se variant Účet i Účet Plus.

Uživatelé Účtu Plus budou mít nově zdarma i výběry z bankomatů v zahraničí, dosud přišly na 80 korun (stejně jako u Účtu). Také v tomto bodě se Zuno chce přiblížit o trochu mladšímu konkurentovi - Air Bank.

Peníze. Ilustrační foto
Peníze. Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz
Nejlepší účet s nejnižšími poplatky najdete rychle
a jednoduše. Zkuste online kalkulačku na webu Finparáda.cz a spočítejte si, kolik za vybrané služby zaplatíte!

U Účtu Plus končí také poplatek za odeslanou SEPA platbu (platby v eurech v rámci Evropského hospodářského prostoru do 50 000 eur). Ta dosud stála 180 korun. U Účtu se tento poplatek nemění.

Banka také sjednotí poplatek za první, druhou i třetí upomínku na 350 korun. Tuto částku sice měla v sazebníku i dosud, kromě toho v něm ale uváděla také poplatek za upomínku e-mailem nebo SMS (80 korun), telefonickou upomínku (280 korun) a písemnou upomínku (480 korun).

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Končí daňový trik, který používá Zuno Bank i Kalousek
 

Právě se děje

před 13 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy