Z bankomatu si už vyberete zdarma, láká nováček Zuno

Petr Kučera Petr Kučera
28. 7. 2012 12:00
Internetová Zuno Bank, která na trh vstoupila před rokem, mění od 6. srpna ceník
Tomáš Kuna, šéf Zuno Bank
Tomáš Kuna, šéf Zuno Bank | Foto: Zuno Bank

Praha - Internetová Zuno Bank, která na český trh vstoupila před rokem, mění od 6. srpna ceník. A jde o samé změny k lepšímu.

První výběr v kalendářním měsíci z bankomatů sesterské Raiffeisenbank bude nově zdarma. Novinka se týká základní varianty konta, nazvané jednoduše Účet, za kterou banka nevybírá žádný měsíční paušál.

U konta Účet dosud Zuno účtovala za každý výběr z "vlastního" bankomatu 18 korun. Pokud bychom samostatně hodnotili jen tento poplatek, byl výrazně vyšší, než jaký účtuje konkurence. Od 6. srpna tedy bude první výběr zdarma, pro každý další zůstává poplatek 18 korun.

U nadstandardní varianty Účet Plus byly výběry z bankomatu Raiffeisenbank bez poplatku už nyní, ovšem jen při výběru alespoň jednoho tisíce korun. Na druhou stranu ale klienti platí paušál 68 korun měsíčně za celý balíček, který banka odpouští, jestliže platby kartou v daném měsíci dosáhnou alespoň 5000 korun nebo pokud průměrný zůstatek na všech účtech klienta v Zuno činí alespoň 200 tisíc korun.

Další změnou je snížení poplatku za výběr z ostatních tuzemských bankomatů z dosavadních 38 na 28 korun. Dotkne se variant Účet i Účet Plus.

Uživatelé Účtu Plus budou mít nově zdarma i výběry z bankomatů v zahraničí, dosud přišly na 80 korun (stejně jako u Účtu). Také v tomto bodě se Zuno chce přiblížit o trochu mladšímu konkurentovi - Air Bank.

Peníze. Ilustrační foto
Peníze. Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz
Nejlepší účet s nejnižšími poplatky najdete rychle
a jednoduše. Zkuste online kalkulačku na webu Finparáda.cz a spočítejte si, kolik za vybrané služby zaplatíte!

U Účtu Plus končí také poplatek za odeslanou SEPA platbu (platby v eurech v rámci Evropského hospodářského prostoru do 50 000 eur). Ta dosud stála 180 korun. U Účtu se tento poplatek nemění.

Banka také sjednotí poplatek za první, druhou i třetí upomínku na 350 korun. Tuto částku sice měla v sazebníku i dosud, kromě toho v něm ale uváděla také poplatek za upomínku e-mailem nebo SMS (80 korun), telefonickou upomínku (280 korun) a písemnou upomínku (480 korun).

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Končí daňový trik, který používá Zuno Bank i Kalousek
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 52 minutami

Brazilská komise doporučila obvinit prezidenta Bolsonara, vadí jí jeho přístup k pandemii

Vyšetřovací komise horní komory brazilského parlamentu doporučuje obvinit prezidenta Jaira Bolsonara a desítky dalších činitelů z několika trestných činů kvůli jejich přístupu k pandemii covidu-19. Informují o tom místní média s odkazem na zprávu, která má být zveřejněna ve středu a o níž mají senátoři hlasovat 26. října. Podle analytiků sice není pravděpodobné, že by prokuratura stíhání prezidenta zahájila, závěry komise ale mohou Bolsonarovi uškodit v prezidentských volbách, jež se mají konat příští rok. Bolsonaro už dříve vyšetřování komise označil za frašku.

Senátní komise za téměř půl roku vyslechla desítky expertů i vládních činitelů, jejichž výpovědi mohli Brazilci sledovat v televizi. Ve zprávě, která má bezmála 1200 stran, viní prezidenta zejména z toho, že odmítal koronavirová opatření zaváděná brazilskými guvernéry, doporučoval proti nemoci covid-19 vědecky neověřené medikamenty a obstrukcemi zpozdil dodávky vakcín proti covidu. Tím přispěl k jeho šíření a k úmrtí spojených s covidem, jichž dvousetmilionová Brazílie eviduje na 604 tisíc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy