Raiffeisenbank hlásí pokus o zneužití klientských účtů

ČTK ČTK
4. 1. 2011 17:04
Žádný z klientů nebyl poškozen, šlo o phishing
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Raiffeisenbank zaznamenala v uplynulých dnech pokus o zneužití účtů přes internet, takvaný phishing. Podle vyjádření mluvčího banky Tomáše Kofroně nebyl žádný z klientů banky útokem poškozen.

Banka nicméně upozorňuje klienty, aby nereagovali na výzvy elektronickou poštou ohledně přihlášení do elektronického bankovnictví nebo k zadání přihlašovacích údajů či jiných citlivých informací.

Phishing je podvodný e-mail, který obsahuje napodobeninu stránek ohrožené banky a vyzývá k potvrzení osobních bankovních údajů. Podobným útokům v minulosti čelily i další tuzemské banky.

"Raiffeisenbank nikdy neoslovuje své klienty prostřednictvím mailu s žádostí o poskytnutí jakýchkoli citlivých dat umožňující přístup k Vašemu účtu. Na podobné maily proto nikdy nereagujte, případně o podobných mailech informujte banku," uvedla banka na internetu.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Pozor na taxikáře, varuje sdružení bankovních karet
ČNB varuje před bankou bez potřebného povolení
Žena zfalšovala podpisy klientů a vybrala jim účty
 

Právě se děje

před 54 minutami

Halové mistrovství světa v atletice se kvůli koronaviru odkládá na příští rok

Halové mistrovství světa v atletice se letos neuskuteční. Mezinárodní federace se kvůli epidemii nového typu koronaviru v Číně dohodla s pořadateli v Nan-ťingu na odložení šampionátu na rok 2021. Světová atletika to oznámila na svém webu. V Nan-ťingu se mělo o světové medaile bojovat od 13. do 15. března.

Federace dala přednost radikálnímu řešení a šampionát rovnou zrušila, místo aby jej přeložila do jiného dějiště. Vysvětlila to nejistou situací a obavami z šíření viru mimo Čínu, což by později mohlo vést k dalšímu odkladu termínu. Světová atletika učinila rozhodnutí na doporučení lékařské komise, jež situaci konzultovala se světovou zdravotnickou organizací WHO.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy