První titul Broker roku získala Fio banka

Petr Kučera Petr Kučera
20. 6. 2011 10:05
Ve vedlejších kategoriích uspěly také společnosti Colosseum, X-Trade Brokers a Saxo Bank.

Praha - Fio banka zvítězila v prvním ročníku ankety Broker roku 2011. Rozhodla o tom odborná porota a přes osm tisíc hlasujících na internetu z řad veřejnosti.

Fio banka zvítězila také v jedné ze čtyř vedlejších kategorií - České akcie. V kategorii Komodity a deriváty vyhrála společnost Colosseum, v kategorii Měnové obchody (Forex) uspěla společnost X-Trade Brokers a v kategorii Zahraniční akcie vyhrála Saxo Bank.

Do ankety byli automaticky nominováni obchodníci s cennými papíry a finančními deriváty, kteří mají platnou licenci ČNB, působí v České republice a jsou zaměřeni na maloobchodní klientelu.

"Cílem je vyhodnotit a odměnit služby a produkty obchodníků s cennými papíry, působících v České republice," říká Michal Stibor ze společnosti Financial Progress Group, která anketu pořádá.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Metropolí Eritrey otřáslo šest explozí, možná šlo o rakety z Tigraje

 Eritrejským hlavním městem Asmarou otřáslo v pátek pozdě večer šest explozí. Informovalo o tom americké ministerstvo zahraničí. Příčina ani přesné místo výbuchů zatím nejsou jasné, nicméně na Asmaru už dříve stříleli rakety povstalci ze sousední etiopské oblasti Tigraje, kde proti nim bojuje etipská armáda, poznamenala dnes agentura Reuters.

"V Asmaře nastalo ve 22:13 šest explozí," sdělilo ministerstvo zahraničí Spojených států na Twitteru. Zároveň vyzvalo americké občany, aby měli stále na paměti konflikt, který se odehrává v Tigraji. Tigraj leží na severu Etiopie a je jedním z jejích autonomních států. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy