Foto: Nové nákupní centrum u Národní. Podívejte se dovnitř

Foto: Nové nákupní centrum u Národní. Podívejte se dovnitř
Tak vypadalo okolí stanice metra Národní třída ještě v březnu 2013. Samotný projekt sice vznikl už v roce 2008, se stavbou se fakticky začalo až v roce 2012. Původní projekt nazvaný Copa Centrum Národní tehdy od švýcarského podnikatele Sebastiana Pawlowského koupila investiční skupina CPI Radovana Vítka. A přejmenovala jej na Quadrio, protože komplex má tvar čtyřlístku.
Výstavba mezi pražskou Spálenou a Vladislavovou ulicí přišla CPI Group na více než tři miliardy korun.
Komplex se skládá ze šesti budov, z toho pěti "věží" kanceláří a jednoho samostatně stojícího bytového domu. Vedle kanceláří (16 400 metrů čtverečních) a třinácti luxusních bytů najdeme uvnitř také obchodní plochy (8500 metrů čtverečních) a 250 podzemních parkovacích míst.
Nejvyššího bodu - konrétně 35 metrů nad okolním terénem - dosáhla stavba letos v březnu.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Kateřina Vokurková Vojtěch Marek, Kateřina Vokurková
31. 10. 2014 13:45
Po dvou a půl letech stavebních prací se u stanice metra Národní třída otevřelo nákupní centrum Quadrio.

Praha - Po dvou a půl roce stavebních prací se otevřelo nové nákupní centrum nad stanicí metra Národní třída v Praze. Investor - společnost CPI Group Radovana Vítka - pojmenoval celý komplex včetně kancelářských a obytných částí Quadrio.

První běžní návštěvníci vstoupili do nákupního centra přesně v 11 hodin 11 minut. Uvnitř mohou využít čtyři patra obchodů a restaurací.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Šestnáct lidí a dvě firmy čelí obžalobě kvůli daňovým únikům za čtvrt miliardy

Obžalobu na 16 lidí a dvě firmy podal v pátek olomoucký krajský státní zástupce kvůli daňovým únikům za 250 milionů korun. Uvedla to na svém webu Česká televize. V kauze figuruje opavská společnost FAU, která obchodovala s minerálními oleji a jako důsledek činnosti státních úřadů skončila v konkurzu. Případem se bude zabývat olomoucká pobočka Krajského soudu v Ostravě.

"Dnešního dne byla podána obžaloba pro daňové úniky ve výši čtvrt miliardy korun. Obžalováno bylo 16 fyzických a dvě právnické osoby," uvedl Studený. Obžalovaní jsou jako organizovaná skupina. Upřesnil, že se obžaloba týká obchodů FAU s.r.o.

Trestní stíhání policie zahájila v roce 2018. Nynější obžalované tehdy obvinila z toho, že v roce 2013 uměle vytvořili řetězec firem, aby se vyhnuli zaplacení DPH z obchodu s pohonnými hmotami.

FAU je v konkurzu. Státní úřady na ni v roce 2016 vydaly zajišťovací příkazy za stovky milionů korun s odůvodněním, že se zapojila do karuselového podvodu. NSS ale v roce 2019 dospěl k závěru, že celníci neměli pro tak velký zákrok dost silný důvod. Společnost následně uspěla s několika žalobami proti rozhodnutí a postupům finanční správy a celníků.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Pokud to bude nutné pro bezpečnost, pozveme ruskou armádu, říká Lukašenko

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko uvedl, že je připraven nechat v Bělorusku rozmístit ruské jednotky, pokud by to bylo nezbytné pro bezpečnost společného svazového soustátí. V současnosti to potřeba není, uvedl Lukašenko podle médií. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov podle listu Kommersant uvedl, že Minsk nežádal Moskvu o rozmístění vojsk.

"Jestli to bude nutné pro bezpečnost svazového soustátí, které (s Ruskem) budujeme, budou zde (ruské jednotky) rozmístěny neprodleně. Nyní to ale není nijak nezbytné," řekl Lukašenko během porady o situaci. Podle státní agentury Belta ujistil, že Bělorusko je s to v případě potřeby v mžiku postavit do zbraně půl milionu vojáků.

"Pokud to bude málo, budou sem převedeny všechny ozbrojené síly Ruské federace. To se nikdy nestane. Ale pokud to bude nutné, nebudeme váhat," zdůraznil Lukašenko.

Mluvčí Kremlu Peskov na dotaz novinářů odpověděl, že vyslat ozbrojené síly do jiné země lze ze zákona jen na základě žádosti vedení této země k Moskvě, což se ale v případě Běloruska nestalo. Kommersant připomněl, že prezident Vladimir Putin dříve upozornil, že svazové soustátí s Běloruskem představuje "určitou úroveň integrace", a ne stát v přímém smyslu slova. A úroveň integrace ve svazovém soustátí je podle Putina nižší než v Evropské unii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy