Kam přestěhují vaši kancelář? Prohlédněte si nová centra

Projekt River Garden II & III společnosti HB Reavis
Administrativní a obchodní komplex Florentinum otevřela na začátku letošního roku investiční skupina Penta. Najdeme ho mezi pražskou ulicí Na Florenci a Masarykovým nádražím na místě bývalé budovy Rudého práva.
Florentinum je největším letos otevřeným projektem. Přišel na 4,4 miliardy korun a nabízí 49 tisíc metrů čtverečních ploch v devíti podlažích. Mimo jiné má tři hlavní recepce. Nejmenší kancelářská jednotka zaujímá 200 metrů čtverečních.
Své sídlo v kancelářském komplexu Florentinum našla vedle samotné Penty například poradenská společnost EY, která si pronajala devět tisíc metrů čtverečních ploch. V budově sídlí také například advokátní kacelář Havel&Holásek (4500 metrů čtverečních).
V dubnu otevřená obchodní pasáž, která propojila ulice Na Florenci a Na Poříčí. Nabízí téměř 20 obchodů.
Foto: HB Reavis
Kateřina Vokurková Kateřina Vokurková
22. 6. 2014 10:22
Fotogalerie: Přehled největších kancelářských projektů letošního roku.

Praha – V Česku má být letos dokončeno 186 tisíc metrů čtverečních kanceláří, což je dvojnásobek oproti roku 2013. V příštím roce se pak podle odhadů společnosti CBRE dokončí 170 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch.

„Nyní je ve výstavbě téměř 350 tisíc metrů čtverečních kanceláří, z toho 310 tisíc metrů v nových administrativních budovách,“ říká ředitel pražské pobočky CBRE Richard Curran.

Podle údajů realitní poradenské společnosti DTZ se staví hlavně v Praze, případně v Brně. V ostatních městech je zájem o nové kancelářské projekty minimální. Ostravský projekt CB Centrum Ostrava bude dokončen patrně až v roce 2016.

Podívejte se na novinky letošního roku (klikněte nahoře na úvodní obrázek galerie)

 

Právě se děje

před 31 minutami

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy