Nová nákupní centra v Česku. Podívejte se, kde je najdete

Nová nákupní centra v Česku. Podívejte se, kde je najdete
Na začátku roku otevřela investiční skupina Penta administrativní a obchodní komplex Florentinum blízko pražského Masarykova nádraží. V březnu pak zprovoznila i obchodní pasáž propojující ulice Na Florenci a Na Poříčí. Celé Florentinum je největším investičním projektem, který se letos otevřel - stál 4,4 miliardy korun.
Obchodní pasáž v prvním podlaží komplexu Florentinum nabízí přes 15 obchodů. Penta nyní jedná o obsazení dvou posledních prodejních míst.
V pasáži Florentinum najdeme například supermarket Spar, drogerii Rossmann, výrobce hodinek Koscom, lékárnu Dr. Max, knihkupectví Neo Luxor, výrobce nádobí Tescoma nebo obchod Parfums.cz. Pobočku zde má i Česká pojišťovna.
V centru Teplic na místě bývalého Prioru otevřeli developeři Prior IK a Dandreet nové obchodní centrum Galerie Teplice. V provozu je od poloviny března, nabízí prodejní plochu 22 500 metrů čtverečních. Výstavba nákupního centra přišla na 1,2 miliardy korun.
Foto: CPI
Kateřina Vokurková Kateřina Vokurková
29. 6. 2014 13:30
Fotogalerie: Na každých tisíc obyvatel by mělo ke konci roku připadat 240 metrů čtverečních obchodů.

Praha – Šest nových nákupních center o celkové ploše 82 900 metrů čtverečních letos přibude v České republice.  Ke konci příštího roku by se pak celková plocha podle poradenské společnosti CBRE mohla přiblížit 2,5 milionu metrů čtverečních.

Na každých tisíc obyvatel by tak podle společnosti DTZ mělo ke konci roku připadat 240 metrů čtverečních obchodů, zatímco průměr v Evropě činí 287 metrů čtverečních. Nejvíce nákupní plochy – přes 600 metrů – připadá na obyvatele Dánska a Švédska. Naopak na Ukrajině připadá na tisíc osob jen několik desítek metrů čtverečních.

Od začátku letošního roku byla v České republice otevřena čtyři nákupní centra, další dvě se ještě letos mají otevřít. Jejich přehled najdete v galerii (klikněte na úvodní fotku).

 

Právě se děje

Další zprávy