Salám z Babišova fondu přišel o značku kvality. Bylo v něm méně masa než na obalu

Ekonomika Ekonomika
27. 3. 2020 10:54
O značku kvality Klasa přišel salám Čeřínek společnosti Kostelecké uzeniny z holdingu Agrofert. Výsledky kontroly Státní veterinární správy totiž ukázaly, že výrobek obsahoval nižší podíl masa, než se deklaruje na etiketě. Uvedla to v pátek tisková mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu Lenka Rezková.
Salám Čeřínek od Kosteleckých uzenin.
Salám Čeřínek od Kosteleckých uzenin. | Foto: Kostelecké uzeniny

"Státní veterinární správa při laboratorním vyšetření oceněného výrobku Čeřínek prokázala nižší podíl masa, než je uveden na etiketě výrobku. Výrobce se tím dopustil klamání spotřebitele a porušil metodiku pro udělování značky Klasa," potvrdila Rezková v tiskové zprávě.

Klasa je považována za relativně prestižní ocenění, které se uděluje prověřeným kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům. Ty musí podle fondu splňovat platné legislativní požadavky a nadstandardní kvalitativní kritéria. Nároky pro udělení značky jsou přísnější než běžné hygienické a potravinářské legislativní požadavky. Vlastníkem značky je ministerstvo zemědělství, zemědělský intervenční fond ji administruje.

"Naším cílem je zajišťovat, aby v portfoliu oceněných výrobků značkou Klasa byly nabízeny jen skutečně maximálně kvalitní výrobky," doplnila ve zprávě Rezková.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Testy v Premier League přinesly jeden případ nákazy v Tottenhamu

Další vlna testování v anglické fotbalové Premier League před plánovaným restartem soutěže 17. června přinesla jeden pozitivní výsledek na koronavirus. Tottenham potvrdil, že nákaza se objevila u člena klubu, jenž neměl příznaky covidu-19.

Pozitivní test pochází z pondělního a úterního testování celkem 1197 osob. Předchozí tři vlny odběrů po návratu fotbalistů k týmovým tréninkům přinesly 12 pozitivních výsledků.

Nejbohatší soutěž světa se kvůli koronavirové pandemii nehraje od března. Do konce sezony zbývá devět kol, během dvou týdnů do restartu ligy kluby čekají ještě přípravné zápasy. Tabulku vede s obřím náskokem 25 bodů Liverpool, jemuž stačí dvakrát vyhrát, aby se po třiceti letech stal mistrem.

Další zprávy