Primark otevře v Brně v polovině září. Pro druhý obchod nabere dvě stovky zaměstnanců

Ekonomika Ekonomika
30. 8. 2022 11:11
Módní řetězec Primark otevře svůj druhý obchod v Česku 14. září. Prodejna o rozloze 3600 metrů čtverečních v brněnské Olympii bude zákazníkům přístupná od 10 hodin, upřesnila v úterý společnost ve svém prohlášení. Otevřením dalšího Primarku podle ní vznikne 190 pracovních míst, přičemž nábor pro některé pozice stále pokračuje.
Foto: ČTK

Celkově bude nová brněnská prodejna 406. pobočkou irského řetězce na světě. "Jsme rádi, že si tak oblíbený a významný mezinárodní prodejce vybral Brno a především naše obchodní centrum jako destinaci pro svou druhou prodejnu v České republice," uvedl manažer obchodního centra Olympia Brno Jan Pazour.

První Primark v tuzemsku se zákazníkům otevřel loni 17. června ve třech patrech nově postaveného polyfunkčního domu, takzvané The Flow Building, na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice v Praze. Ještě několik následujících týdnů se před prodejnou tvořily fronty.

"Obzvláště dobře si vedly licencované řady, především kolekce Harry Potter, NBA a Disney. Populární jsou také džínové oděvy pro ženy," shrnul letos v červnu oblastní manažer firmy pro region střední a východní Evropy Maciej Podwojski. Po uvolnění protiepidemických opatření vzrostl podle něj zájem také o oblečení do společnosti, jako jsou halenky a šaty.

Obchodu Primark na Václavském náměstí se podle experta ze společnosti Cushman & Wakefield Jana Kotrbáčka daří dobře, stejně jako prodejně ve varšavském obchodním centru Galeria Mlociny, která začala fungovat v roce 2020 coby první Primark v Polsku.

"Úspěch nově plánované prodejny Primark v projektu Olympia Brno se dá očekávat. Další plánované otevření prodejny Primark je v rámci rozšíření bratislavského nákupního centra Eurovea na jaře 2023," uvedl dále Kotrbáček.

Kromě pobočky na Slovensku se Primark chystá otevřít nové obchody v Rumunsku a plánuje přidat další pobočky také v Polsku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Při protestech v Íránu po úmrtí mladé ženy v policejní vazbě zemřelo už 41 lidí

Na 41 stoupl počet obětí protestů, které v Íránu pokračují již více než týden kvůli smrti mladé ženy v policejní vazbě. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na íránská státní média. Počet obětí bude ale nejspíš ještě vyšší, lidskoprávní organizace v pátek hovořily o nejméně 50 mrtvých.

Jak v sobotu uvedl íránský prezident Ebráhím Raísí, Írán se musí s protesty a s těmi, co narušují bezpečnost v zemi, "rozhodně vypořádat". Při protestech v provincii Gílán na severu Íránu zadržela policie 739 lidí, z toho 60 žen, uvedla íránská média. Írán podle nich také kritizoval krok Spojených států, které chtějí udělat výjimku ze sankcí, aby pomohly Íráncům zajistit v době celonárodních protestů internet.

Protesty se konaly ve více než 40 městech včetně Teheránu. Ženy na nich mimo jiné pálily hidžáby, kterými si mají podle pravidel islámské republiky pokrývat hlavy. Právě kvůli porušení pravidel pro nošení pokrývky hlavy teheránská morální policie minulý týden v úterý zatkla Mahsu Amíníovou, která ale ve vazbě upadla do kómatu a zemřela. Bylo jí 22 let a podle rodiny byla předtím zdravá. Policie tvrdí, že zemřela na infarkt. Podle zpráv kolujících na sociálních sítích ji policisté bili obuškem a zranili, když se udeřila hlavou o policejní auto. V kómatu byla tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy