V Česku otevřel fastfood Popeyes. První zájemci čekali ve frontě na sendvič 26 hodin

Sendviče zdarma během slavnostního otevření fastfoodu Popeyes v Praze.
Americký řetězec Popeyes sází na jídla z kuřecího masa ve stylu kuchyně z americké Louisiany. Svou první českou pobočku otevřel 3. listopadu v Praze na Václavském náměstí, nedaleko svého přímého konkurenta KFC.
Počasí slavnostnímu otevření příliš nepřálo. I tak se do fronty již několik hodin před otevřením postavily desítky lidí.
Řetězec prvních sto hostů lákal na svůj vlajkový kuřecí sendvič zdarma. "Byla jsem na to prostě zvědavá, to počasí se dá vydržet. Chci zjistit, jestli je lepší než KFC, tak si zkouším sendvič vystát, jestli ho dostanu zdarma," řekla studentka Martina, která se do fronty zařadila po osmé hodině ráno.
Hostesky v oranžových bundách prokřehlým lidem ve frontě rozdávaly menu. Během čekání na slavnostní otevření si tak noví zákazníci mohli prohlédnout jižanské speciality, které bude fastfood v Česku nabízet.
Foto: Jakub Plíhal
Pavla Adamcová Pavla Adamcová
Aktualizováno 3. 11. 2023 12:40
Trojici populárních zahraničních fastfoodů McDonalds, Burger Kingu a KFC přibyla v Česku nová konkurence. Na pražském Václavském náměstí v pátek otevřel Popeyes, americký řetězec rychlého občerstvení se zaměřením na kuřecí maso. Navzdory deštivému počasí čekaly před pobočkou desítky lidí už několik hodin před otevřením, tři nejvytrvalejší strávili ve frontě dokonce déle než den.

Řetězec původem z amerického New Orleans vznikl v roce 1972, v současnosti má po světě přes 4200 restaurací.

V nabídce sází Popeyes především na smažené a kořeněné louisianské kuře. Mimo svůj vlajkový Chicken Sandwich, který nabízí v klasické verzi za 119 korun, láká české zákazníky i na další jižanské speciality, například Cajun hranolky nebo přílohové americké biscuit za 49 korun.

Podle oblastního manažera pro Česko a Polsko Marka Blaževiče chce řetězec vnést do Česka "chutě a vůně New Orleans, ale i energii, rytmy a radost amerického jihu".

Dvoupatrová restaurace v horní části Václavského náměstí, v těsné blízkosti svého konkurenta KFC, má být v Česku vlajkovou lodí amerického fastfoodu. "Tomu odpovídá i téměř 700 metrů podlahové plochy a přes 100 míst k sezení," vypočítal Blaževič. Na vstup na tuzemský trh se podle něj společnost chystala necelý rok.

Samotné slavnostní otevření, které se neslo v oranžových barvách, proběhlo v deset hodin dopoledne. Popeyes nové zákazníky lákal na sendviče zdarma, které získala první stovka z nich. První hloučky lidí se postavily do fronty v dešti kolem páteční sedmé hodiny ranní, někteří si kromě teplého oblečení přibalili i skládací židle.

Třem nejhorlivějším, kteří si dokázali udržet přední pozice, pak zástupci Popeyes rozdali poukázky na kuřecí sendviče po celý rok. Výherci se postavili do fronty už ve čtvrtek po osmé hodině ranní, tedy celkem 26 hodin před slavnostním otevřením.

"Byla jsem na to prostě zvědavá, to počasí se dá vydržet. O Popeyes jsem sice neslyšela, ale kuře a vůbec fastfoodové jídlo mi chutná. Chci zjistit, jestli je lepší než KFC, tak si zkouším sendvič vystát, jestli ho dostanu zdarma," řekla studentka Martina, která se do fronty zařadila po osmé hodině ráno.

"Popeyes je pro mě pojem. Už jsem ho dřív navštívil v zahraničí, tak jsem byl zvědavý, jak to řetězec pojme tady v českých podmínkách," popsal důvod své návštěvy další ze zákazníků, student Filip.

Podle Filipa Nováka z marketingové show ZeptejSeFilipa je přímým konkurentem Popeyes právě KFC, které v Česku provozuje na 120 restaurací. "Je to právě díky tomu, že také nabízí smažené kuře jako svůj vlajkový pokrm. Dle recenzí a hodnocení českých foodblogerů se zdá, že Popeyes si klade za cíl uspokojit místní chuťové preference nabídkou větších porcí a nových receptur, což je vítaným trendem v českém prostředí," domnívá se Novák. To podle něj může v kombinaci s kvalitou potravin pro Popeyes znamenat strategickou výhodu.

Mezi další konkurenty Popeyes patří McDonald's, který minulý měsíc otevřel v tuzemsku v pořadí již 117. podnik. Výrazný podíl na českém trhu mají také zahraniční řetězce Burger King nebo Pizza Hut.

Otevřením pražské restaurace plánuje Popeyes vytvořit desítky pracovních míst, momentálně jich má v Česku asi stovku. V příští dekádě pak hodlá zprovoznit na šest desítek restaurací. V nejbližších měsících otevře restaurace na dálničním tahu ve Středočeském kraji a následovat bude další v centru Brna.

Podle Nováka tak může Popeyes v Česku v příštích letech ukořistit významný tržní podíl. "Má vize je taková, že Popeyes má všechny předpoklady stát se novým lídrem v sektoru rychlého občerstvení, což by mohlo vyvolat zdravou konkurenci, která nakonec prospěje nám, zákazníkům, nejen z hlediska rozmanitosti a kvality nabídky, ale i co do celkového zákaznického zážitku," dodal marketingový expert.

Video: Lupič přepadl fast food, kde večeřeli dva policisté. To neměl dělat

Lupič přepadl fast food s kuřecími řízečky. Právě si na nich pochutnávali dva policisté. | Video: Video
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy