Podle letáků nakupuje třetina domácností, zjistil průzkum. Čím dál víc je ale do schránky nechce

Ekonomika Ekonomika
9. 1. 2016 19:19
Podle letáků maloobchodních řetězců nakupuje takzvané rychloobrátkové zboží třetina (34 procent) tuzemských domácností. Ukazuje to studie GfK Shopping Monitor vycházející z údajů od reprezentativního vzorku více než tisíce lidí. Dalších 31 procent si je prý jen prohlíží. A třináct procent je pak sice dostává, ale neprohlíží si je. Kromě toho 12 procent lidí si tyto letáky prohlíží na internetu. Od roku 2010 stále roste počet domácností, které žádné letáky nedostávají. Sedmnáct procent má na schránce žádost o nevhazování letáků a dalších pět procent tvrdí, že k nim letáky nezanáší. Informacemi přímo v prodejně (například označení pro zboží ve slevě) se "velmi často" řídí 68 procent lidí.
Leták Albert
Leták Albert | Foto: Ahold
 

Právě se děje

před 39 minutami

Indie nakoupí od Američanů zbraně za tři miliardy dolarů, oznámil Trump

Indie nakoupí od USA obranné prostředky za tři miliardy dolarů (69,6 miliardy korun). Po jednání s indickým premiérem Narédrou Módím to řekl v Dillí americký prezident Donald Trump, který končí svou návštěvu Indie. Cestu označil za "nezapomenutelnou a mimořádnou".

Na vystoupení před novináři Trump vyjmenoval úspěšné příklady americko-indické spolupráce. Patří k nim zbrojní dohoda, která předpokládá, že Indie nakoupí obranné systémy za tři miliardy dolarů. Mělo by jít o bezpilotní letouny, vrtulníky i raketové systémy. Prezident také řekl, že dal souhlas k vytvoření společné skupiny pro boj proti drogám.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Tvůrci filmu Mission: Impossible 7 kvůli koronaviru přerušili natáčení v Itálii

Natáčení nejnovějšího dílu akční ságy Mission: Impossible s Tomem Cruisem bylo v Itálii přerušené kvůli nárůstu lidí nakažených koronavirem. Napsala to agentura AFP s odvoláním na oborový server The Wrap. Podle něj měl štáb tři týdny točit v Benátkách. "Kvůli přemíře opatrnosti, starosti o členy produkce a kvůli snaze benátských úřadů zamezit srocování davu měníme původní plán," potvrdil mluvčí společnosti Paramount, která snímek vyrábí. Podle ní herec Tom Cruise ještě do Benátek nedorazil a zbytek štábu se již bezpečně vrátil domů. Sedmý díl Mission: Impossible do českých kin přijde 22. července 2021.

Zdroj: AFP
Další zprávy