Naděje pro zaměstnance Albertu. Řetězec navrhuje růst mezd o tři procenta

Tereza Holanová Tereza Holanová
Aktualizováno 7. 1. 2016 17:49
Společnost Ahold navrhovala zvýšení mezd jen o tři procenta, ale v průměru. To odboráři kritizovali. Obchody Albert podle nich patří mezi zahraničními řetězci v Česku k těm, které své zaměstnance platí nejhůře - proto by tři procenta měli dostat přidáno všichni pracovníci. Situaci podle nich neřeší ani bonusové poukázky, které firma od Nového roku nabízí. Podle posledních zpráv firma nakonec ustoupila.
Albert. Ilustrační foto
Albert. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Společnost Ahold ustoupila prodavačům, skladníkům, pekařům a dalším svým zaměstnancům. Všichni, kteří pracují na nemanažerských pozicích, dostanou od března přidáno o tři procenta.

Vypadá to tedy, že se odborářům po několika týdnech jednání povedlo prosadit jejich požadavky. Vedení firmy, která v Česku provozuje supermarkety a hypermarkety Albert, totiž doposud tvrdilo, že chce letos přidat jen některým lidem. Zástupci odborů tento návrh kritizovali a ve čtvrtek kvůli němu dokonce pohrozili protestní akcí.

"Nový návrh společnosti Ahold na navýšení základních mezd zní 3 procenta plošně všem zaměstnancům na obchodech na nemanažerských pozicích," sdělil ve čtvrtek večer mluvčí řetězce Jiří Mareček. "Týkat se nebude pouze těch, kteří nastoupili do společnosti nově a k úpravě jejich základní mzdy dochází po skončení zkušební doby," dodává.

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula zatím zprávu nechce komentovat. "Dokud neobdržíme písemný návrh, nebudeme se k tomu vyjadřovat," říká. Pokud by však byl Ahold skutečně ochoten zvýšit mzdu všem, tak jsou odbory ihned připraveny uzavřít s firmou kolektivní smlouvu.

Pokud zaměstnanci řetězce dostanou o tři procenta více, půjde podle Středuly zhruba o 390 korun hrubého měsíčně.

Proč má firma přidat všem

Ahold původně plánoval zvýšit mzdu o tři procenta jen "v průměru" pro všechny zaměstnance, takže podle šéfa ČMKOS hrozilo, že řada lidí zůstane bez přidání.

Podle Marečka se zvýšení mzdy mělo odvíjet od celoročního výkonu zaměstnance. "V minulém roce jsme navýšili mzdy všem, jejichž pracovní výkon byl ohodnocen jako standardní a lepší. Týkalo se to 75 procent zaměstnanců na nemanažerských pozicích v obchodech," uvedl.

Odboráři ale trvají na tom, že musí dostat vyšší mzdu všichni. "Ahold patří mezi nadnárodními řetězci na českém trhu k těm, které ohodnocují zaměstnance nejnižší mzdou. A to je ten problém," vysvětluje předsedkyně Odborového svazu pracovníků obchodu Renáta Burianová. Kdyby si zaměstnanci vydělávali víc, tak podle ní s průměrem problém nebude. "Až bude mít Ahold zaměstnance, kteří dosahují slušných základních mezd, tak můžeme při kolektivním vyjednávání hovořit o navýšení v průměru, podobně jako v jiných společnostech," dodává.

Podle odborářů si provozní zaměstnanci řetězce nyní vydělávají okolo 12 tisíc korun hrubého měsíčně. "V konkurenci obchodních řetězců platí lidi zdaleka nejméně," tvrdí Středula, podle něhož je vyjednávání s Aholdem o mzdách také komplikovanější než s ostatními.

"Lidé jsou tak nazlobení, že odcházejí ke konkurenci," dodává Středula. "Zaměstnanci jsou dotováni vlastně daňovým poplatníkem České republiky, protože se svým současným výdělkem mohou jít na sociálku, kde dostanou příspěvek," upřesňuje.

Poukázky místo peněz

Kromě plánovaného zvýšení mzdy zavedl Ahold ještě desetiprocentní odměnu ve formě poukázek. Ty mohou zaměstnanci použít na nákupy v prodejnách Albert. Bonus platí od začátku roku a firma jej vyplácí jednou za dva týdny.

I tato odměna má ale záviset na pracovních výsledcích. "My jsme proti jakémukoliv návrhu tohoto typu. Nabízejí holuba na střeše v sousední vesnici," reaguje na to Středula, podle něhož tak lidé vlastně dají část své mzdy zpátky firmě.

Zástupci Aholdu se brání, že o tomto bonusu rozhodli v průzkumu právě zaměstnanci. "Také opakovaná anketa ukazuje, že se jedná o formu, která je pro zaměstnance obchodů zajímavá i proto, že mají prostředky na nákup bezprostředně k dispozici," tvrdí Mareček.

Ahold, který v Česku provozuje více než 300 obchodů, patří k největším zaměstnavatelům v Česku - podle Burianové tu pracuje více než 16 tisíc lidí. Ve třetím čtvrtletí loňského roku se tržby společnosti zvýšily o 5,5 procenta na 10,71 miliardy korun. Růst firma odůvodnila převzetím 49 obchodů řetězce Spar/Interspar.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nehoda devíti aut na náledí uzavřela dálnici D4 ve směru na Strakonice

Při nehodě na dálnici D4 poblíž Kytína v sobotu ráno havarovalo celkem devět aut, sedm ve směru na Strakonice a dvě v opačném směru. Dálnice je uzavřená. Nikdo se vážně nezranil, uvedli policejní mluvčí Pavel Truxa a mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Auta havarovala v úseku mezi Kytínem a Voznicí na pomezí okresů Praha-západ a Příbram. Podle informačního webu Ředitelství silnic a dálnic bylo na vozovce náledí. Záchranná služba ošetřila tři zraněné. "Měli zranění lehčího charakteru, po nezbytné péči na místě byli převezeni do příbramské nemocnice," uvedla Effenbergerová.

Ve směru na Prahu se vytvořily na dálnici kolony, podle předběžných informací potrvá uzavírka dálnice minimálně do 9:00.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Australská znakařka McKeownová překonala světový rekord

Devatenáctiletá australská plavkyně Kaylee McKeownová překonala na národním šampionátu v krátkém bazénu světový rekord. Znakařskou dvoustovku zvládla za 1:58,94 a předchozí maximum maďarské hvězdy Katinky Hosszúové z roku 2014 vylepšila o 29 setin sekundy.

Australští plavci přitom kvůli koronavirové pandemii soutěží o tituly na dálku. Simultánně se závodí v Brisbane, Sydney, Melbourne, Perthu a Hobartu.

"V krátkém bazénu moc často neplaveme, takže mě rekord hodně překvapil," citovala agentura Reuters McKeownovou, čtyřnásobnou medailistku z předloňské olympiády mládeže. Mezi dospělými už na MS vybojovala tři stříbra, nyní se zařadila i mezi favoritky odložených olympijských her v Tokiu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy