Taška, fixy či svíčka. Porovnali jsme nejprodávanější výrobky IKEA v minulosti a teď

Iva Špačková Iva Špačková
16. 9. 2018 17:05
Švédská nábytkářská firma IKEA je v Česku lídrem svého oboru. Když se však podíváte na její nejprodávanější výrobky, nábytek v nich paradoxně chybí. Podívejte se, co si v jejich tuzemských obchodech Češi nejčastěji kupovali v minulosti a čemu dávají přednost dnes.
Foto: Ikea ČR

Prodeje TOP 10

IKEA je v Česku od roku 1991, kdy byl v Praze v obchodním centru DBK otevřen první její obchod. Od prosince 2004 prodává své zboží ve čtyřech velkých obchodních domech - v Praze na Zličíně a na Černém Mostě (největší obchodní dům společnosti v ČR), v Ostravě a v Brně.

V tom samém období mění firma své účetnictví -  z finančního roku, který odpovídal kalendářnímu, přechází na finanční rok, který začíná 1. září a končí 31. srpna následujícího roku. Právě proto bude tento rok pro start našeho srovnání nejvhodnější.

Jak se od té doby změnily preference zákazníků a počty nejprodávanějších položek?

Zatímco ve finančním roce 2005 si zákazníci koupili jen necelý milion a půl deseti nejoblíbenějších výrobků, v letošním finančním roce si jich koupili 3,3 milionu, tedy více než dvojnásobné množství. 

"V září 2016 jsme spustili možnost nákupu on-line, což zpřístupnilo výrobky IKEA ještě širšímu okruhu zákazníků," vysvětluje jeden z důvodů mluvčí společnosti Zdeňka Pecková.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy