Foto: Obří e-shop loví zaměstnance i na řízky. Podívejte se, jak vám chystají Ježíška

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Internetový obchod Mall.cz se v Jirnech u Prahy rozcvičuje na hlavní vánoční sezonu. Ta začne v polovině listopadu Dny dopravy zdarma, pokračuje slevovou akcí Black Friday a končí Štědrým dnem.
Zatímco standardně pracuje ve skladu asi 220 zaměstnanců a zhruba 50 brigádníků, před Vánoci balí zboží celkem 600 lidí, kteří se střídají ve směnách po celý den od pondělí do neděle.
Zatímco během roku odbaví zaměstnanci zhruba 20 tisíc kusů zboží denně, v sezoně to je až čtyřikrát více.
Najít nové lidi je však těžké. Česko má nyní nejnižší nezaměstnanost v Evropě, a tak firmy musí o nové zaměstnance tvrdě bojovat s ostatními. Hlavním tahounem jsou u všech firem peníze a krátká dojezdová vzdálenost.
Foto: Jakub Plíhal
Iva Špačková Jakub Plíhal Iva Špačková, Jakub Plíhal
9. 11. 2017 7:38
Internetový obchod Mall.cz se připravuje na nákupní vrchol roku. Aby před Vánoci stihl odbavovat až čtyřikrát více balíků než obyčejně, musí rychle přilákat nové zaměstnance. Vedle peněz se je snaží nalákat i na řízek v kantýně. Podívejte se, kde a co pak budou dělat.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Policisté zadrželi muže, který měl v Kutné Hoře pobodat svou partnerku a matku. Jedna žena útok nepřežila

Kriminalisté dopadli osmadvacetiletého muže, který podle nich v sobotu večer v Kutné Hoře pobodal svou třiatřicetiletou partnerku a její matku. Partnerka skončila v nemocnici, třiašedesátiletá matka útok nepřežila. Podezřelý po činu utekl, policisté po něm pátrali. V neděli dopoledne ho zadrželi nedaleko Kutné Hory, řekla policejní mluvčí Markéta Johnová.

"Muž byl vypátrán před 11:00 policisty nedaleko Kutné Hory. Byl zadržen a převezen na služebnu k provedení všech úkonů," uvedla Johnová. Podezřelému podle ní hrozí až 20 let nebo až výjimečný trest.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

V klubu v Jižní Karolíně se střílelo, zraněno bylo nejméně 12 lidí

Nejméně 12 zraněných si vyžádala střelba v nočním klubu v Jižní Karolíně ve Spojených státech. Informoval o tom úřad šerifa, napsala agentura AP. Motiv oznámen nebyl a stejně tak zatím nebyly zveřejněny informace, zda policie někoho zadržela.

Incident se stal nad ránem v Greenville na severu Jižní Karolíny. Zasahující příslušník bezpečnostních sborů, který si události povšiml, musel přivolat posily, neboť v klubu se odehrávala přestřelka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy