Foto: Obří e-shop loví zaměstnance i na řízky. Podívejte se, jak vám chystají Ježíška

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Internetový obchod Mall.cz se v Jirnech u Prahy rozcvičuje na hlavní vánoční sezonu. Ta začne v polovině listopadu Dny dopravy zdarma, pokračuje slevovou akcí Black Friday a končí Štědrým dnem.
Zatímco standardně pracuje ve skladu asi 220 zaměstnanců a zhruba 50 brigádníků, před Vánoci balí zboží celkem 600 lidí, kteří se střídají ve směnách po celý den od pondělí do neděle.
Zatímco během roku odbaví zaměstnanci zhruba 20 tisíc kusů zboží denně, v sezoně to je až čtyřikrát více.
Najít nové lidi je však těžké. Česko má nyní nejnižší nezaměstnanost v Evropě, a tak firmy musí o nové zaměstnance tvrdě bojovat s ostatními. Hlavním tahounem jsou u všech firem peníze a krátká dojezdová vzdálenost.
Foto: Jakub Plíhal
Iva Špačková Jakub Plíhal Iva Špačková, Jakub Plíhal
9. 11. 2017 7:38
Internetový obchod Mall.cz se připravuje na nákupní vrchol roku. Aby před Vánoci stihl odbavovat až čtyřikrát více balíků než obyčejně, musí rychle přilákat nové zaměstnance. Vedle peněz se je snaží nalákat i na řízek v kantýně. Podívejte se, kde a co pak budou dělat.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy