Foto: Obří e-shop loví zaměstnance i na řízky. Podívejte se, jak vám chystají Ježíška

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Internetový obchod Mall.cz se v Jirnech u Prahy rozcvičuje na hlavní vánoční sezonu. Ta začne v polovině listopadu Dny dopravy zdarma, pokračuje slevovou akcí Black Friday a končí Štědrým dnem.
Zatímco standardně pracuje ve skladu asi 220 zaměstnanců a zhruba 50 brigádníků, před Vánoci balí zboží celkem 600 lidí, kteří se střídají ve směnách po celý den od pondělí do neděle.
Zatímco během roku odbaví zaměstnanci zhruba 20 tisíc kusů zboží denně, v sezoně to je až čtyřikrát více.
Najít nové lidi je však těžké. Česko má nyní nejnižší nezaměstnanost v Evropě, a tak firmy musí o nové zaměstnance tvrdě bojovat s ostatními. Hlavním tahounem jsou u všech firem peníze a krátká dojezdová vzdálenost.
Foto: Jakub Plíhal
Iva Špačková Jakub Plíhal Iva Špačková, Jakub Plíhal
9. 11. 2017 7:38
Internetový obchod Mall.cz se připravuje na nákupní vrchol roku. Aby před Vánoci stihl odbavovat až čtyřikrát více balíků než obyčejně, musí rychle přilákat nové zaměstnance. Vedle peněz se je snaží nalákat i na řízek v kantýně. Podívejte se, kde a co pak budou dělat.
 

Právě se děje

před 51 minutami

Výstavu ruské avantgardy v Hluboké nad Vltavou vidělo 22 tisíc lidí

Přes 22 tisíc lidí navštívilo přehlídku děl ruské avantgardy, která o víkendu skončila. Jde o rekord v hlavní výstavní sezoně pořádající Alšovy jihočeské galerie. Poslední týden měla zámecká jízdárna v Hluboké nad Vltavou vyprodáno a na všechny zájemce se nedostalo, oznámil Aleš Seifert, ředitel galerie. Ta v příštích dnech na webu zveřejní 3D prohlídku projektu, díky němuž byla do Česka zapůjčena cenná díla Kazimira Maleviče, Vasilije Kandinského či Alexandra Rodčenka.

"Překonalo to veškeré mé sny a plány. Máme covidovou dobu, přesto se ukázalo, že výstava tohoto typu byla pro návštěvníky neskutečně zajímavá," kvituje Seifert. Úspěšnost srovnává s aktuální pražskou retrospektivou malířky Toyen. "My máme poloviční množství, limit do 40 návštěvníků za hodinu, Národní galerie měla 80 lidí na 80 minut a měla 40 tisíc návštěvníků," dodává ředitel Alšovy jihočeské galerie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy