Lidé letos poslali na Vánoce 70 milionů SMS

red eko
25. 12. 2007 16:54
Oproti loňsku se zvedla obliba MMS zpráv
Foto: Ondřej Besperát

Praha - "Šťastné a veselé... hodně pohody... vše nejlepší do nového roku..." Takových a mnoho dalších variací na vánoční a často zároveň i novoroční přání odešlo včera z českých mobilů na sedmdesát milionů.

Čeští operátoři zaznamenali přes 70 milionů SMS zpráv, což je srovnatelené s minulým rokem. Naopak obliba stoupla u zpráv MMS. Těch odešlo včera bezmála 300 tisíc, což je o čtvrtinu víc než vloni. Vyplývá to z odpovědí mobilních operátorů, které shromáždila ČTK.

Mobilním operátorům letos za tři čtvrtletí přibylo téměř půl milionu aktivních SIM karet. Celkový počet mobilních telefonních čísel se tak zvýšil na 12,8 milionu, což odpovídá zhruba 124 číslům na 100 lidí.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Ministerstvo životního prostředí odmítá kritiku, že fond nepočítá se stavbou solárů na brownfieldech

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odmítá kritiku připravovaného Modernizačního fondu (MdF), ve kterém mají být pro českou energetiku z prodeje emisních povolenek k dispozici desítky miliard korun. Pondělní upozornění Svazu moderní energetiky, že peníze z fondu zřejmě nebude možné použít na stavbu solárních elektráren na brownfieldech a v průmyslově znečištěných lokalitách, podle MŽP není pravdivé a fond s tím počítá, sdělil resort.

Svaz moderní energetiky na to reagoval slovy, že i přes to, co říká nyní ministerstvo, je v materiálu doslovně uvedeno, že se na těchto plochách stavět nebude. 

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Při explozích bomb na tržišti v Afghánistánu zemřlo 14 lidí

Dva výbuchy na tržišti v afghánské provincii Bámján zabily nejméně 14 lidí a dalších 45 zranily. Informovala o tom s odvoláním na místní policii agentura Reuters. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Nálož vybuchla před hlavní tržnicí ve městě Bámján ve středním Afghánistánu. Mezi oběťmi jsou dva dopravní policisté, zbytek jsou civilisté, řekl šéf provinční policie Zabardast Safaj. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Hnutí Tálibán uvedlo, že za výbuchy nestojí.

Další zprávy