Kreditní karta prodlouží záruční dobu a pojistí zboží

Petr Kučera Petr Kučera
30. 8. 2011 15:05
Novinka od Poštovní spořitelny má ochránit nákupy i proti krádeži
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Pro některé zboží, zaplacené kreditní kartou Era od Poštovní spořitelny, se od září prodlouží záruční doba o 12 měsíců, tedy na tři roky. Současně bude automaticky pojištěno proti odcizení, zničení či poškození.

Prodloužení záruky o 12 měsíců se vztahuje jen na bílou a černou techniku - tedy ledničky, myčky, pračky, televize, DVD a také na zahradní techniku.

Pojištění věcí proti odcizení, zničení nebo poškození navíc zahrnuje například oblečení, obuv, notebooky, kufry či kabelky. Skončí však šest měsíců od nákupu.

"Tato novinka je pro stávající i nové klienty zdarma a na všech kartách bude nastavena automaticky," říká Olga Břízová, manažerka pro úvěry Poštovní spořitelny.

Aby bylo zboží takto ochráněno, stačí, pokud je zakoupeno Era kreditkou v jakémkoliv obchodě (i e-shopu) v České republice.

Minimální hodnota nakoupeného zboží musí být 1 500 korun. Limit pojistného plnění činí 70 tisíc korun za kalendářní rok - více peněz tedy zpátky nedostanete. Počítá se však odděleně pro prodlouženou záruku a pro ochranu proti odcizení, zničení nebo poškození.

Pozor na spoluúčast i bankomaty

Z podrobných podmínek dále vyplývá, že pojištěný musí platit spoluúčast ve výši 500 korun za každou pojistnou událost.

Vydání Era kreditní karty je zdarma, stejně jako paušál za první rok. Od druhého roku pak poplatek činí 450 korun ročně.

Klienti musí počítat s tím, že výběr z bankomatu prostřednictvím kreditní karty bývá výrazně dražší než s "klasickou" debetní kartou. Prodražit se může také nákup na dluh, tedy překročení bezúročného období.

Podobné prodloužení záruční doby nabízejí také některé konkurenční banky. Vedle klientů sesterské ČSOB jej mohou využít uživatelé Chytré karty České spořitelny, Lady karty Komerční banky či Kreditní karty Cetelem.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy