reklama
 
 

Kreditní karta prodlouží záruční dobu a pojistí zboží

30. 8. 2011 15:05
Novinka od Poštovní spořitelny má ochránit nákupy i proti krádeži

Praha - Pro některé zboží, zaplacené kreditní kartou Era od Poštovní spořitelny, se od září prodlouží záruční doba o 12 měsíců, tedy na tři roky. Současně bude automaticky pojištěno proti odcizení, zničení či poškození.

Prodloužení záruky o 12 měsíců se vztahuje jen na bílou a černou techniku - tedy ledničky, myčky, pračky, televize, DVD a také na zahradní techniku.

Pojištění věcí proti odcizení, zničení nebo poškození navíc zahrnuje například oblečení, obuv, notebooky, kufry či kabelky. Skončí však šest měsíců od nákupu.

"Tato novinka je pro stávající i nové klienty zdarma a na všech kartách bude nastavena automaticky," říká Olga Břízová, manažerka pro úvěry Poštovní spořitelny.

Aby bylo zboží takto ochráněno, stačí, pokud je zakoupeno Era kreditkou v jakémkoliv obchodě (i e-shopu) v České republice.

Minimální hodnota nakoupeného zboží musí být 1 500 korun. Limit pojistného plnění činí 70 tisíc korun za kalendářní rok - více peněz tedy zpátky nedostanete. Počítá se však odděleně pro prodlouženou záruku a pro ochranu proti odcizení, zničení nebo poškození.

Pozor na spoluúčast i bankomaty

Z podrobných podmínek dále vyplývá, že pojištěný musí platit spoluúčast ve výši 500 korun za každou pojistnou událost.

Vydání Era kreditní karty je zdarma, stejně jako paušál za první rok. Od druhého roku pak poplatek činí 450 korun ročně.

Klienti musí počítat s tím, že výběr z bankomatu prostřednictvím kreditní karty bývá výrazně dražší než s "klasickou" debetní kartou. Prodražit se může také nákup na dluh, tedy překročení bezúročného období.

Podobné prodloužení záruční doby nabízejí také některé konkurenční banky. Vedle klientů sesterské ČSOB jej mohou využít uživatelé Chytré karty České spořitelny, Lady karty Komerční banky či Kreditní karty Cetelem.

autor: Petr Kučera | 30. 8. 2011 15:05

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama