Známe platební karty, které vám vrátí peníze. Tady jsou

Petr Kučera Petr Kučera, Gabriela Klimánková, Měšec.cz
22. 7. 2011 5:30
Za placení kartou můžete získat řadu slev a výhod. Podívejte se na aktuální seznam
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Proč používat obyčejnou platební kartu, když je na trhu široký výběr těch, které vám za vaše nákupy poskytnou další výhody?

Připravili jsme aktuální seznam 18 karet, která vám skutečně vrátí část peněz za zboží či služby. Srovnávací tabulku jejich vlastností včetně poplatků pak najdete na konci článku.

Citi Life (Citibank)

Nová kreditní karta Citi Life od Citibank má nahradit svou starší sestru Citi Shopping. Karta vrací 2 % z hodnoty každého nákupu v ČR, zahraničí i na internetu ve formě prémií. Maximálně tak můžete za měsíc získat 2000 Kč.

Zároveň můžete využívat slev v rámci Citi Clubu a po zřízení (platba do 30 dní od schválení žádosti) získáte Citi Life prémii 250 Kč. Pokud navíc kartu použijete alespoň jednou za zúčtovací období, dostanete v prvním roce zpět poplatek za vedení karty.

Prémie se vám načítají na prémiový účet. Abyste je mohli čerpat, je nutné volat zákaznickou linku CitiPhone. Nevyčerpané prémie se převádí do dalších období a mají platnost 36 měsíců od jejich získání.

Prémie pak můžete využít buď na úhradu poplatku za vedení hlavní karty na období jednoho roku (od druhého roku použití). Zatímco roční poplatek činí 600 Kč, vy budete čerpat prémie v hodnotě 500 Kč. Nebo si můžete nechat připsat prémie na kartový účet. V tomto případě je možné čerpat částku ve výši násobků 500 Kč. Právě 500 Kč je také minimální částka k čerpání prémií.

Ke kartě je možné sjednat cestovní pojištění, pojištění zneužití karty (částečně lze pojistit i hotovost), pojištění schopnosti splácet a pojištění krádeže mobilu.

Billa platební karta od Raiffeisenbank

Billa platební karta, kterou vydává Raiffeisenbank, se vyplatí přirozeně zákazníkům, kteří své nákupy realizují právě v těchto prodejnách. Z každého nákupu nad 200 Kč pak můžete ušetřit 2 % a jako člen Billa Clubu sbíráte také body za nákupy, které lze proměnit za takzvané Bonus body nebo nákupy se slevou.

Získaná 2% sleva se vám bude kumulovat a měsíčně se připisovat jako peněžní bonus na účet karty. Hodnota bonusu činí měsíčně maximálně 500 Kč.

První tři měsíce získáte také správu kartového účtu bez poplatku. Pak se bude jeho výše řídit tím, zda za měsíc nakoupíte s touto kartou alespoň za 3000 Kč. V opačném případě zaplatíte 35 Kč měsíčně. Ke kartě můžete získat úvěrový limit do 50 000 Kč.

Ke kartě je možné dokoupit cestovní pojištění a pojištění schopnosti splácet a pojištění zneužití karty.

Kreditní karta Cetelem

Kreditka od společnosti Cetelem vám vrací na úvěrový účet 1,5 % z nákupů. Maximálně je ale částka omezena hranicí 150 Kč za měsíc, což není mnoho. Abyste ji získali, musí být součet všech plateb za jeden měsíc roven nebo být vyšší než 500 Kč.

Pokud budete kreditní kartou Cetelem platit za elektroniku nebo domácí spotřebiče na území ČR, můžete si pak zboží do 30 dní (v rámci prvního čerpání do 45 dní) zaregistrovat na čísle 234 240 260 a bezplatně získáte další rok záruky na zakoupený výrobek. V případě poruchy v období prodloužené záruky vám náklady na opravu nebo tzv. časovou cenu věci uhradí pojišťovna.

Kromě uvedeného můžete také čerpat slevy u obchodních partnerů Cetelem klubu.

Pokud nakupujete s kartou na internetu, využít můžete takzvanou Virtuální kartu. Ta, jak název napovídá, neexistuje fyzicky, ale v podobě šestnáctimístného čísla. Platíte tak vždy s jedinečným platebním údajem s omezenou platností a útrata se vám započítává na úvěrový rámec Cetelem karty.

A karta od Komerční banky

A karta od Komerční banky vám vrátí 1 % z nákupů na účet penzijního připojištění KB. Započítávají se sem také výběry hotovosti v bankomatu či na pobočce.

Využít můžete také věrnostní program VIP Sphere card a Elite program. Ke kartě je možné dokoupit také doplňková pojištění storna vstupenek do 12 000 Kč, asistenční služba Home assistance, asistenční služba Lifestyle, pojištění nákupu, prodloužení záruční doby, garance nejnižší ceny a pojištění doručení internetového nákupu. Sjednat si můžete také pojištění schopnosti splácet.

MoneyCard Plus od GE Money Bank

Do konce srpna můžete získat MoneyCard Plus od GE Money Bank s nulovým úrokem na první tři měsíce pro nákupy u obchodníka. 12 měsíců také nebudete v rámci akční nabídky platit poplatek za vedení karty.

Karta vám vrací až 10 % za nákup u partnerů programu bene+ a 1 % zpět za každý nákup uskutečněný u nepartnerských obchodníků.

U této banky si nemůžete obratem na kartě ulehčit od ročního poplatku za kartu.

Dalších 13 karet a přehledné porovnání najdete ve zbytku článku na webu Měšec.cz, kde probíhá i diskuze k tématu.

Foto: Citibank
Pokračování článku:
Přehledné porovnání, diskuze a seznam dalších 13 karet
 

Právě se děje

Další zprávy