Parazit, vzorný táta, "slunce nejjasnější". Kniha vzpomínek na Kellnera je plná emocí

Ekonomika Ekonomika
Aktualizováno 18. 7. 2021 11:01
Nejbohatší Čech Petr Kellner nechtěl být vidět. Veřejný obraz jeho života se tak často odvozoval od pokroucených historek, v lepším případě od názorů lidí, kteří ho znali jen letmo. Ani nová kniha se stručným názvem Kellner z nakladatelství Zeď není žádnou miliardářovou biografií. Skrze příspěvky vybraných novinářů, ekonomů a bývalých kolegů ale nabízí na jeho osobu pohled z různých úhlů.
Foto: PPF Group

"Soukromě jsme mu říkali 'slunce nejjasnější'"

Oproti tomu velmi osobní pohled na Petra Kellnera přináší v knize rozhovor s marketingovým expertem Evženem Hartem, který se pět let počítal do elitní jedenáctky vedení PPF. S miliardářem ho ovšem pojil nejen pracovní, ale i přátelský vztah.

  • Prozrazuje tak i některé Kellnerovy vlastnosti a schopnosti, které dosud zůstaly veřejnosti skryty. Vyzdvihuje například jeho smysl pro detail. "Dají mu patnáctistránkovou excelovou prezentaci, a on vidí chybu," popisuje jeden ze svých zážitků na obchodním jednání.

"Soukromě ještě s pár lidmi jsme mu říkali 'slunce nejjasnější'. A opravdu, když zapnul zářiče, neměl nikdo šanci uniknout," komentuje Hart o několik odstavců dále Kellnerovu sílu osobnosti s tím, že miliardářovy požadavky bylo těžké odmítnout. "Přestože nejsem v PPF jedenáct let a jsem z toho venku, tak kdyby teďka hvízdl, tak tam stojím a říkám: Co pro tebe mohu udělat? Tohle on prostě uměl. A nebylo to vůbec o tom, jak je velkej, jak je bohatej."

Hart se v roce 2006 stal v PPF ředitelem pro lidské zdroje a v roce 2009 získal funkci předsedy představenstva PPF Media, pod které spadal i rozsáhlý, ale neúspěšný projekt hyperlokálního zpravodajství Naše adresa. V knize zmiňuje i Kellnerovu nechuť být lidem na očích a rozdávat rozhovory, jelikož novináři se k miliardářovu rozčarování ptají na něco jiného, než co on sám sleduje jako cíl. Nakonec přiznává, že si PPF vůči médiím z většiny vystačí s tiskovým mluvčím a výročními zprávami.

A přidává třeba i historku o "vzorném tátovi". Kvůli své dceři prý Kellner neváhal přestěhovat PPF z Pankráce do Dejvic. Důvodem přitom bylo, aby vždy přesně v sedm hodin večer stihl její koupání.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy