Kakao bez kakaa. V rozpustném nápoji MalCao ho chyběla téměř polovina

Ekonomika Ekonomika
15. 12. 2016 12:14
Jedná se o dvěstěgramové balení nápoje z Polska s označením data minimální trvanlivosti do 7. dubna 2018. Inspekce vzorek odebrala v prodejně Jednota v Jindřichově Hradci. Podle inspektorů činil obsah kakaového prášku v nápoji na 6,84 procenta, zatímco výrobce uvedl 11 procent.
V rozpustném nápoji MalCao chyběla téměř polovina kakaa.
V rozpustném nápoji MalCao chyběla téměř polovina kakaa. | Foto: SZPI

Praha – Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila v tržní síti falšovanou potravinu MalCao – rozpustný kakaový nápoj. Chyběla v něm téměř polovina kakaa.

Jedná se o dvěstěgramové balení z Polska s označením data minimální trvanlivosti do 7. dubna 2018 (šarže: 6144B). Prodávajícím je firma Frape Foods. Inspekce vzorek odebrala v prodejně Jednota, spotřební družstvo v Jindřichově Hradci, a nařídila prodejci, aby potravinu neprodleně stáhl ze všech svých poboček.

"Na základě laboratorního rozboru potravinářská inspekce stanovila obsah kakaového prášku v nápoji na 6,84 procenta, výrobce ale na obalu nápoje uvedl informaci: nízkotučný kakaový prášek: 11 procent," uvedl tiskový mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Uvedením klamavé informace o obsahu kakaového prášku na obalu potraviny výrobce porušil unijní směrnici a inspekce zahájí s kontrolovanými osobami správní řízení o uložení sankce.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy