Kakao bez kakaa. V rozpustném nápoji MalCao ho chyběla téměř polovina

Ekonomika Ekonomika
15. 12. 2016 12:14
Jedná se o dvěstěgramové balení nápoje z Polska s označením data minimální trvanlivosti do 7. dubna 2018. Inspekce vzorek odebrala v prodejně Jednota v Jindřichově Hradci. Podle inspektorů činil obsah kakaového prášku v nápoji na 6,84 procenta, zatímco výrobce uvedl 11 procent.
V rozpustném nápoji MalCao chyběla téměř polovina kakaa.
V rozpustném nápoji MalCao chyběla téměř polovina kakaa. | Foto: SZPI

Praha – Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila v tržní síti falšovanou potravinu MalCao – rozpustný kakaový nápoj. Chyběla v něm téměř polovina kakaa.

Jedná se o dvěstěgramové balení z Polska s označením data minimální trvanlivosti do 7. dubna 2018 (šarže: 6144B). Prodávajícím je firma Frape Foods. Inspekce vzorek odebrala v prodejně Jednota, spotřební družstvo v Jindřichově Hradci, a nařídila prodejci, aby potravinu neprodleně stáhl ze všech svých poboček.

"Na základě laboratorního rozboru potravinářská inspekce stanovila obsah kakaového prášku v nápoji na 6,84 procenta, výrobce ale na obalu nápoje uvedl informaci: nízkotučný kakaový prášek: 11 procent," uvedl tiskový mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Uvedením klamavé informace o obsahu kakaového prášku na obalu potraviny výrobce porušil unijní směrnici a inspekce zahájí s kontrolovanými osobami správní řízení o uložení sankce.

 

Právě se děje

Další zprávy