Šneci z kempu, Asie z Liberce. Google ocenil gastropodniky s nejlepšími recenzemi

Ekonomika Ekonomika
2. 7. 2022 10:43
Celkem deset českých a moravských restaurací, kaváren a bister ocenila v červnu společnost Google za to, že od uživatelů získaly v mapách a vyhledávání nejlepší recenze v rámci regionu. Cenu Křišťálový špendlík tak získala například nepálsko-indická restaurace z Liberce nebo bistro u kempu, kde servírují šneky a žabí stehýnka. Podívejte se, které gastropodniky v Česku ohodnotili lidé nejlépe.
Google, ilustrační snímek.
Google, ilustrační snímek. | Foto: Shutterstock

Mapy Google podle společnosti využívá po celém světě více než miliarda lidí. Služba nabízí nejen navigaci, uživatel v ní může vyhledat také nejrůznější místa a firmy a udělit jim hodnocení. Na Mapách Google je jich k dispozici už přes 200 milionů, lidé jim denně udělují hodnocení pomocí hvězdiček, fotografií a slovních recenzí podle toho, jak byli s jejich službami spokojeni.

Letos Google místní podnikatele ocenil vůbec poprvé. "Tyto firmy především kralují oboru gastronomie, současně dokázaly využít dostupné digitální nástroje ke komunikaci se stávajícími zákazníky, ale i oslovení těch, kteří je ještě neznají. Není to proto ani tak cena od Googlu, jako od spokojených hostů," říká marketingový ředitel tuzemské pobočky Petr Šmíd.

Vítězné podniky byly vybrány na základě několika kritérií, přičemž rozhodující bylo množství pozitivních recenzí a počet udělených hvězdiček na firemním profilu podniku v daném regionu ke konci dubna 2022. K podmínkám udělení ocenění patřil také kompletně vyplněný profil na mapách a ve vyhledávání Google.

  • Podívejte se v následujícím přehledu, které podniky z Česka ocenění Googlu získaly.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Další americký stát zpřísnil přístup k potratům. Severní Karolína je zakázala po 20. týdnu těhotenství

Potraty v Severní Karolíně již nejsou legální po 20. týdnu těhotenství, výjimku mají jen závažné zdravotní obtíže, rozhodl ve středu soudce William Osteen. Dosud zde byly potraty možné až do okamžiku, kdy byl plod životaschopný, tedy zhruba 24. až 28. týden těhotenství. Severní Karolína dosud platila za útočiště pro zájemkyně o ukončení těhotenství ze sousedních států, ve kterých platí přísnější omezení, uvedla agentura AP.

Ústavní právo na potrat napříč celými Spojenými státy garantoval precedens Nejvyššího soudu z roku 1973 známý jako Roeová versus Wade, jenž stanovil federální právo na ukončení těhotenství zhruba do jeho 24. týdne. Pětice konzervativních členů devítičlenného soudu regulaci potratů v červnu vrátila do rukou amerických států.

Demokratický guvernér Severní Karolíny Roy Cooper podporuje právo na potrat a případné návrhy na jeho omezení, které by podali republikánští zákonodárci, byl připraven vetovat. Lídři místních republikánů se proto obrátili přímo na soudce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy