Foto: Máslo za 15 korun. Netradiční automat láká k novému způsobu placení

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Na pražském Masarykovo nádraží mají nabídku, kterou se vyplatí prozkoumat. Máslo za 15 korun v době, kdy ho v obchodech můžeme koupit za více než 50 korun, v nejlepším případě za 40 korun během slevové akce?
Má to háček. Hotově ani běžnou platební kartou tu nezaplatíte. Musíte přiložit mobilní telefon umožňující placení v systému Android Pay.
Propagují tu nový systém pro jednoduché placení mobilem. Ten v Česku vedle Monety už nabízejí také mBank, J&T Banka a nově i Komerční banka.
Zaplatit mobilem tu může každý, kdo má platební kartu některé ze čtyř zmíněných bank a propojí si ji právě v aplikaci Android Pay. Aplikaci lze stáhnout zdarma, neplatí se ani za samotnou platbu (stejně jako u platební karty.)
Foto: Ludvík Hradilek
Petr Kučera Petr Kučera
9. 12. 2017 14:35
Levný nákup v máslomatu má háček. Hotově ani běžnou platební kartou tu nezaplatíte.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Vítr zastavil lanovku na Ještěd i na vrchol Sněžky

Hasiči v Libereckém kraji měli kvůli silnému větru v noci 21 zásahů, převážně na Frýdlantsku. Ve většině případů se jedná o popadané stromy blokující komunikace, železniční trať, popřípadě spadané větve na dráty elektrického vedení, uvedli hasiči na Twitteru.

Kvůli silnému větru nejezdí od rána kabinová lanovka na Ještěd v Liberci, a po podzimní odstávce se dnes ráno do denního provozu zimní sezony rozjel jen dolní úsek kabinové lanovky na Sněžku - z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu. Horní úsek až na vrchol nejvyšší české hory není v provozu kvůli silnému větru. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie obvinila tři muže, na dotacích státu a EU získali podvodem čtvrt miliardy korun

Jihočeští kriminalisté obvinili tři muže z dotačních podvodů, kdy z dotací státu a Evropské unie získali podvodně přes 250 milionů korun. Obvinění z Písku, Strakonic a Příbrami se podle policie trestných činů dopustili jako spolupachatelé v letech 2012 a 2013. Na policejním webu o tom informoval krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Podvod odhalili policejní specialisté na bankovní, úvěrové a dotační podvody. Jde podle nich o zločin dotačního podvodu a poškození zájmů EU. Prvotní informace o možných podvodech získali kriminalisté od Finančního úřadu Jihočeského kraje.

Vyšetřovatelé zjistili, že muži v letech 2012 a 2013 jako jednatelé jedné společnosti nadhodnotili pořizované informační technologie v technickém projektu, na nějž získali dotaci ministerstva průmyslu a obchodu. Chtěli tak z dotace skrze provázané společnosti získat majetkový prospěch. "V jednotlivých žádostech o platby za etapy projektu pak uváděli nepravdivé informace," uvedl mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy