Foto: Máslo za 15 korun. Netradiční automat láká k novému způsobu placení

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Na pražském Masarykovo nádraží mají nabídku, kterou se vyplatí prozkoumat. Máslo za 15 korun v době, kdy ho v obchodech můžeme koupit za více než 50 korun, v nejlepším případě za 40 korun během slevové akce?
Má to háček. Hotově ani běžnou platební kartou tu nezaplatíte. Musíte přiložit mobilní telefon umožňující placení v systému Android Pay.
Propagují tu nový systém pro jednoduché placení mobilem. Ten v Česku vedle Monety už nabízejí také mBank, J&T Banka a nově i Komerční banka.
Zaplatit mobilem tu může každý, kdo má platební kartu některé ze čtyř zmíněných bank a propojí si ji právě v aplikaci Android Pay. Aplikaci lze stáhnout zdarma, neplatí se ani za samotnou platbu (stejně jako u platební karty.)
Foto: Ludvík Hradilek
Petr Kučera Petr Kučera
9. 12. 2017 14:35
Levný nákup v máslomatu má háček. Hotově ani běžnou platební kartou tu nezaplatíte.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy