Foto: Máslo za 15 korun. Netradiční automat láká k novému způsobu placení

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Na pražském Masarykovo nádraží mají nabídku, kterou se vyplatí prozkoumat. Máslo za 15 korun v době, kdy ho v obchodech můžeme koupit za více než 50 korun, v nejlepším případě za 40 korun během slevové akce?
Má to háček. Hotově ani běžnou platební kartou tu nezaplatíte. Musíte přiložit mobilní telefon umožňující placení v systému Android Pay.
Propagují tu nový systém pro jednoduché placení mobilem. Ten v Česku vedle Monety už nabízejí také mBank, J&T Banka a nově i Komerční banka.
Zaplatit mobilem tu může každý, kdo má platební kartu některé ze čtyř zmíněných bank a propojí si ji právě v aplikaci Android Pay. Aplikaci lze stáhnout zdarma, neplatí se ani za samotnou platbu (stejně jako u platební karty.)
Foto: Ludvík Hradilek
Petr Kučera Petr Kučera
9. 12. 2017 14:35
Levný nákup v máslomatu má háček. Hotově ani běžnou platební kartou tu nezaplatíte.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy