Foto: Máslo za 15 korun. Netradiční automat láká k novému způsobu placení

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Na pražském Masarykovo nádraží mají nabídku, kterou se vyplatí prozkoumat. Máslo za 15 korun v době, kdy ho v obchodech můžeme koupit za více než 50 korun, v nejlepším případě za 40 korun během slevové akce?
Má to háček. Hotově ani běžnou platební kartou tu nezaplatíte. Musíte přiložit mobilní telefon umožňující placení v systému Android Pay.
Propagují tu nový systém pro jednoduché placení mobilem. Ten v Česku vedle Monety už nabízejí také mBank, J&T Banka a nově i Komerční banka.
Zaplatit mobilem tu může každý, kdo má platební kartu některé ze čtyř zmíněných bank a propojí si ji právě v aplikaci Android Pay. Aplikaci lze stáhnout zdarma, neplatí se ani za samotnou platbu (stejně jako u platební karty.)
Foto: Ludvík Hradilek
Petr Kučera Petr Kučera
9. 12. 2017 14:35
Levný nákup v máslomatu má háček. Hotově ani běžnou platební kartou tu nezaplatíte.
 

Právě se děje

před 25 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 34 minutami

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy