reklama
 
 

Billa otevře v příštím roce 12 nových prodejen. Loni zvýšila zisk téměř o třetinu

15. 12. 2017 12:55
Celkem se zatím síť obchodů této značky rozrostla na 220 prodejen. Poslední supermarket Billa letos otevřela v Jílovém v okrese Praha-západ.

Praha - Supermarkety Billa letos investovaly do rozšiřování sítě a modernizace prodejen v Česku téměř půl miliardy korun. Řetězec otevřel devět prodejen a deset prošlo modernizací. V příštím roce chce Billa otevřít 12 nových prodejen.

Celkem se zatím síť obchodů této značky rozrostla na 220 prodejen. Poslední supermarket Billa letos otevřela v Jílovém v okrese Praha-západ. Společnost letos v nových prodejnách zaměstnala dalších 250 lidí na plný nebo zkrácený úvazek.

"V příštím roce plánujeme otevřít okolo 12 nových supermarketů a zároveň pokračovat v modernizaci těch stávajících. Zároveň nabídneme dalších 300 pracovních pozic lidem bez zaměstnání," uvedl generální ředitel společnosti Jaroslaw Szczypka. Průměrná plocha prodejny je nyní přes 900 metrů čtverečních.

Zisk rakouských supermarketů Billa v Česku loni vzrostl o 30 procent na 469 milionů korun. Tržby stouply o šest procent na 22,8 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy firmy.

Supermarkety Billa patří společně s diskontními prodejnami Penny Market do nadnárodní obchodní skupiny REWE Group. REWE je lídrem na rakouském trhu prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku.

Billa patří do první desítky největších prodejců v ČR, mimo jiné s prodejnami firem Kaufland, Ahold či Tesco.

autor: ČTK | 15. 12. 2017 12:55

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama