Svíčky, raw cukroví a výlet místo televize. Jak o Vánocích zkrotit vysokou spotřebu

Ekonomika Ekonomika - za podpory: egd logo
Aktualizováno 24. 12. 2021 20:43
Už pár dní před Vánoci zažívá elektrická síť extrémní zátěž. Celé Česko vaří, peče a uklízí. Nejlevněji na spotřebu i zdravěji pro nás ale vyjdou ty nejprostší věci - místo pečení cukroví zkusit nepečenou raw variantu, sledování pohádek nahradit výletem do přírody a světelné dekorace vyměnit za tradiční svíčky. V naší interaktivní grafice zjistíte, kde všude jde o svátcích osekat výdaje.

Kliknutím na symboly + si zobrazíte tipy na úspory.

KUCHYNĚ VAŘENÍ A PEČENÍ CHLAZENÍ A MRAŽENÍ MYTÍ NÁDOBÍ TOPENÍ OSVĚTLENÍ SVĚTLO ZÁBAVA SPOTŘEBIČE V ZÁSUVCE ÚKLID PRAČKA SUŠIČKA TOALETA UMYVADLO Obývací pokoj20–22 °C Kuchyně20–22 °C Ložnice18–20 °C Dětský pokoj20–21 °C Koupelna22–24 °C Chodba17–19 °C Zádveří15 °C

Aktuálně.cz ve spolupráci s EG.D Zdroje: E.ON/EG.D, ČSÚ, PVK | Fotografie: Shutterstock, Aktuálně.cz

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Důvěra v českou ekonomiku se v lednu po půl roce zvýšila

Důvěra v českou ekonomiku se v lednu po půl roce zvýšila. Proti loňskému prosinci stoupla o dva body na hodnotu 97,6 bodu, přičemž optimističtější jsou podnikatelé i spotřebitelé. Vyplynulo to z dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). V meziročním srovnání je souhrnný i podnikatelský indikátor vyšší, zatímco důvěra spotřebitelů je na nižší úrovni.

Důvěra firem se v lednu zvýšila zejména v průmyslu a stavebnictví. "Podnikatelé v těchto odvětvích očekávají v příštích měsících růst tempa výrobní i stavební činnosti, přestože jsou stále významně limitováni nedostatkem materiálu. Právě nedostatek vstupů je i jednou z příčin očekávaného růstu cen v obou odvětvích," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Zdroj: ČTK
Další zprávy