reklama
 
 

Do Srbska už nepotřebujete pas, stačí jen občanka

11. 6. 2010 20:52
Českým turistům se usnadní cesta do Bulharska, Chorvatska či Černé Hory

Bělehrad - Občané členských států Evropské unie mohou od soboty 12. června vstoupit na území Srbska bez cestovného dokladu. Oznámilo to v pátek srbské ministerstvo vnitra.

K překročení hranic bude nově stačit platný doklad totožnosti, tedy občanský průkaz. Zmírnění pravidel má platit zatím přinejmenším do konce léta, nemusí být tedy definitivní.

"Letos se tak usnadní cestování přibližně 15 tisícům českých turistů směřujících autobusy na dovolenou do Bulharska," říká Tomio Okamura, mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Usnadní se také cestování a výlety do Srbska pro české návštěvníky Chorvatska či Černé Hory, kam už dříve bylo možné cestovat pouze na občanský průkaz.

Čtěte také:
Děti si už do pasu nezapíšete, dostanou také občanky
Statisíce lidí si musí vyměnit řidičák, hrozí fronty

"Nezmění se však situace pro téměř 20 tisíc českých turistů, kteří pojedou letos na dovolenou přes Srbsko autobusy do Řecka na Olymskou riviéru nebo Chalkidiki. Projíždějí totiž Makedonií, kam je nadále potřeba cestovní pas," dodává Okamura.

Mluvčí také připomíná, že občanský průkaz slouží jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele. "Proto doporučujeme, aby občan České republiky mladší 15 let, který cestuje společně s rodičem, byl vybaven svým vlastním cestovním dokladem (pasem), i když je zapsán v občanském průkazu svého rodiče," upřesňuje.

autor: Petr Kučera | 11. 6. 2010 20:52

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama