Bude euro ještě dražší? Expert radí, kdy nakoupit

Tereza Holanová Tereza Holanová
22. 11. 2011 12:50
Na otázky čtenářů odpovídal analytik Vladimír Pikora

Online rozhovor - Česká měna na podzim výrazně oslabuje. Euro za poslední tři měsíce "zdražilo" o více než 1,50 koruny. A objevují se prognózy, podle nichž si koruna ještě pohorší.

Cestovní kanceláře již hovoří o možných změnách v katalozích, prodraží se i nákupy v zahraničí. Na druhou stranu Evropská komise předpovídá, že česká ekonomika bude žít z exportu právě díky slabé měně - právě exportéři si jinak na posilování koruny stěžovali.

Na otázky, jak může na změnu kurzu reagovat česká vláda nebo Česká národní banka, proč česká měna vlastně oslabuje a jaký bude mít kurz na konci letošního roku, odpovídal hlavní ekonom společnosti Next Finance Vladimír Pikora.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy