Air Bank spouští kontokorent, nově láká i na odměny za placení u obchodníků

Petr Kučera Petr Kučera
25. 6. 2018 17:30
Klienti s běžným účtem u Air Bank tak mohou nově čerpat finanční rezervu od pěti tisíc do 50 tisíc korun.
Kontokorent od Air Bank.
Kontokorent od Air Bank. | Foto: Air Bank

Praha - Nízkonákladová Air Bank ze skupiny PPF rozšiřuje nabídku produktů o kontokorent, který jako jedna z mála na trhu dosud neumožňovala.

Klienti s běžným účtem u Air Bank tak mohou nově čerpat finanční rezervu od pěti tisíc do 50 tisíc korun. Podobně jako u klasické půjčky musí banka žádost schválit, po některých zájemcích může chtít ještě další podklady.

Sjednání i vedení kontokorentu jsou zdarma, roční úroková sazba je 18,9 procenta. Novou službu si klienti mohou zřídit v internetovém bankovnictví, na pobočce nebo zavoláním do kontaktního centra. Do mobilní aplikace přibude tato možnost později.

"Zaměřili jsme se na to, aby byl náš kontokorent co nejpřehlednější a klienti v internetovém i mobilním bankovnictví hned viděli, kolik mají na účtu svých peněz a kolik peněz půjčených přes kontokorent," říká Filip Zavřel, vedoucí oddělení Půjčky a hypotéky Air Bank.

Air Bank současně spouští také odměny za placení u obchodníků, podmínkou je mobilní aplikace My Air. Partnery jsou například obchodní řetězec Albert, Knihy Dobrovský, Booking.com, AliExpress.com, Baťa.cz a desítky dalších obchodů.

"Klient si v aplikaci nejprve vybere nabídku konkrétního obchodníka a jedním ťuknutím slevu aktivuje. Pak už stačí jen zaplatit kartou, platební nálepkou nebo telefonem. Odměnu ve formě cash backu připíšeme na klientův běžný účet jednou měsíčně," uvádí Tomáš Veselý, vedoucí oddělení transakčních služeb Air Bank.

Klient tak podle něj nemusí nosit žádné speciální věrnostní kartičky daného obchodníka ani se na slevě domlouvat s obsluhou. Navíc si nabídku může aktivovat bezprostředně před zaplacením, například při čekání ve frontě u pokladny.

Od první poloviny června umožňuje Air Bank sjednání půjčky "od začátku do konce" také prostřednictvím mobilního telefonu. Zájemci ji mohou získat ve stejné výši jako dosud přes internetové bankovnictví, tedy od 5000 do 900 000 korun.

V listopadu chce Air Bank spustit výběry ze svých bankomatů přímo mobilním telefonem. Na rozdíl od mobilních plateb v obchodě, které při nákupu do 500 korun většinou proběhnou bez zadání PIN, bude nutné zadat PIN při každém bankomatovém výběru.

 

Právě se děje

Další zprávy