Air Bank spouští kontokorent, nově láká i na odměny za placení u obchodníků

Petr Kučera Petr Kučera
25. 6. 2018 17:30
Klienti s běžným účtem u Air Bank tak mohou nově čerpat finanční rezervu od pěti tisíc do 50 tisíc korun.
Kontokorent od Air Bank.
Kontokorent od Air Bank. | Foto: Air Bank

Praha - Nízkonákladová Air Bank ze skupiny PPF rozšiřuje nabídku produktů o kontokorent, který jako jedna z mála na trhu dosud neumožňovala.

Klienti s běžným účtem u Air Bank tak mohou nově čerpat finanční rezervu od pěti tisíc do 50 tisíc korun. Podobně jako u klasické půjčky musí banka žádost schválit, po některých zájemcích může chtít ještě další podklady.

Sjednání i vedení kontokorentu jsou zdarma, roční úroková sazba je 18,9 procenta. Novou službu si klienti mohou zřídit v internetovém bankovnictví, na pobočce nebo zavoláním do kontaktního centra. Do mobilní aplikace přibude tato možnost později.

"Zaměřili jsme se na to, aby byl náš kontokorent co nejpřehlednější a klienti v internetovém i mobilním bankovnictví hned viděli, kolik mají na účtu svých peněz a kolik peněz půjčených přes kontokorent," říká Filip Zavřel, vedoucí oddělení Půjčky a hypotéky Air Bank.

Air Bank současně spouští také odměny za placení u obchodníků, podmínkou je mobilní aplikace My Air. Partnery jsou například obchodní řetězec Albert, Knihy Dobrovský, Booking.com, AliExpress.com, Baťa.cz a desítky dalších obchodů.

"Klient si v aplikaci nejprve vybere nabídku konkrétního obchodníka a jedním ťuknutím slevu aktivuje. Pak už stačí jen zaplatit kartou, platební nálepkou nebo telefonem. Odměnu ve formě cash backu připíšeme na klientův běžný účet jednou měsíčně," uvádí Tomáš Veselý, vedoucí oddělení transakčních služeb Air Bank.

Klient tak podle něj nemusí nosit žádné speciální věrnostní kartičky daného obchodníka ani se na slevě domlouvat s obsluhou. Navíc si nabídku může aktivovat bezprostředně před zaplacením, například při čekání ve frontě u pokladny.

Od první poloviny června umožňuje Air Bank sjednání půjčky "od začátku do konce" také prostřednictvím mobilního telefonu. Zájemci ji mohou získat ve stejné výši jako dosud přes internetové bankovnictví, tedy od 5000 do 900 000 korun.

V listopadu chce Air Bank spustit výběry ze svých bankomatů přímo mobilním telefonem. Na rozdíl od mobilních plateb v obchodě, které při nákupu do 500 korun většinou proběhnou bez zadání PIN, bude nutné zadat PIN při každém bankomatovém výběru.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Senát chce zvýšit kompenzační bonus na 667 korun denně

Příspěvek podnikatelům, kteří byli omezeni opatřeními kvůli epidemii koronaviru, by se měl podle Senátu zvýšit z 500 na 667 korun denně. Důvodem je snaha nahradit živnostníkům odvody na sociální a zdravotní pojištění. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se zvýšením nesouhlasila. Podle ní by Sněmovna, která návrh dostane k projednání, měla dnešní senátní úpravu odmítnout.

Senát přes nesouhlas ministryně rozhodl také o tom, že nárok na takzvaný kompenzační bonus by měli mít i podnikatelé bez provozoven, jejichž činnost byla opatřeními omezena z alespoň 80 procent. Patří mezi ně podle lidovců někteří kadeřníci, kosmetičky, maséři nebo fotografové.

Horní komora rovněž schválila návrh, podle něhož by vláda měla doplatit obcím a krajům výpadek příjmů, o který byly připraveny v důsledku výplaty kompenzačních bonusů. Schillerová to odmítla, návrh je podle ní "nesplnitelný", neboť ve státním rozpočtu na to nejsou peníze.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezident Zeman označil holokaust za největší zločin lidských dějin

Prezident Miloš Zeman označil holokaust za největší zločin lidských dějin. Myslí, že jeho hlavním faktorem je závist vůči úspěšnějšímu národu nebo rase. Po zdrojích a faktorech holokaustu je podle něj nutné pátrat. Prezident to řekl v projevu na dnešním on-line česko-izraelském setkání, které se konalo u příležitosti dne památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti a které na Facebooku přenášelo ministerstvo zahraničí. Hlava státu zároveň uvedla, že Evropská unie je striktně pro Palestinu, která je proteroristická. Írán podle Zemana hovoří o vyhlazení Izraele z mapy, což považuje za jinou podobu holokaustu. Český překlad prezidentova projevu v angličtině na webu zveřejnil Hrad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy