Volkswagen prý omezí roční plat svého šéfa na deset milionů eur

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 2. 2017 19:48
Německý automobilový koncern Volkswagen hodlá omezit roční plat svého generálního ředitele na maximálně deset milionů eur (zhruba 270 milionů Kč). Agentuře Reuters to řekl zdroj obeznámený se situací. Dodal, že dozorčí rada podniku by o nových pravidlech pro odměňování vedoucích pracovníků měla jednat na svém únorovém zasedání. Volkswagen se kvůli vysokým odměnám vedení v době emisního skandálu stal terčem ostré kritiky ze strany veřejnosti i politiků. Někdejší generální ředitel VW Martin Winterkorn býval nejlépe placeným firemním šéfem v Německu. Za rok 2014 například obdržel téměř 16 milionů eur (zhruba 430 milionů Kč). Winterkorn v důsledku emisní aféry odstoupil z funkce v roce 2015.
Logo Volkswagen. Ilustrační foto.
Logo Volkswagen. Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy