Vizitka partnera: CSR aktuality o společnosti ČEZ

Ekonomika Ekonomika
6. 10. 2010 15:29
Nové informace o tom, jak firma ČEZ rozvíjí společenskou odpovědnost

Partner sekce: ČEZ - Společnost ČEZ se koncepčně a dlouhodobě hlásí k odpovědnosti vůči životnímu prostředí, zákazníkům, zaměstnancům i všem ostatním osobám, které se nacházejí na území působnosti skupiny.

Na této stránce naleznete postupně aktualizované novinky, témata či rozhovory spojené s CSR aktivitami Skupiny ČEZ.

Nadace ČEZ vrací úspěch zpět k lidem, říká její šéf

S Danielem Benešem, šéfem správní rady Nadace ČEZ, o tom, jak jeho instituce rozdělila již více než miliardu korun různým projektům a pomohla tak tomu, aby se úspěch Skupiny ČEZ vracel zpět k lidem.

Daniel Beneš
Daniel Beneš | Foto: Aktuálně.cz

Zájem obcí a měst o projekt Oranžové hřiště překonává očekávání

Nadace ČEZ završila další ročník grantu na výstavbu dětských či sportovních hřišť, který šlo do konce ledna 2011 nově podávat pouze elektronickou formou. Počet žadatelů, kteří mohou získat dotaci ve výši až milionu korun, přitom zdaleka převyšoval reálné kapacity projektu.

Oranžové hřiště v Libochovicích
Oranžové hřiště v Libochovicích | Foto: ČEZ

Martin Roman, jak ho neznáte: O tom, kdy koná ČEZ dobro

Bezpečnost. Spolehlivost. Udržitelnost. Ekologické vlivy. Desítky tisíc zaměstnanců. Inovace. Práce s komunitami. Podpora vzdělávání. Rozhovor s Martinem Romanem o tom, co tvoří ČEZ

Foto: Ludvík Hradilek
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Zaměstnanci italské Alitalie protestovali proti úbytku pracovních míst

Silnici mezi římským letištěm Fiumicino a metropolí dnes zablokovaly stovky protestujících. Vyzývali italskou vládu, aby zabránila zániku pracovních míst při přeměně ztrátové Alitalie na nové aerolinky ITA. Informovala o tom agentura Reuters. Protestující se usadili uprostřed silnice, policisté se štíty přihlíželi. Alitalia a další letecké společnosti musely zrušit přes 130 letů.

Ztrátová Alitalia činnost ukončí 15. října. Nástupnická ITA si podle odborů ponechá pouze 2800 z téměř 11 000 zaměstnanců Alitalie. Nástupnické aerolinky podle nich také nabízí méně štědrou pracovní smlouvu. Zaměstnanci Alitalie dále požadují, aby jejich podpora v nezaměstnanosti trvala pět let místo dojednaného jednoho roku.

Vyjednávání mezi leteckou společností ITA a odbory je nyní pozastaveno. "Vláda o tomto vyjednávání mlčí. Pro nás je zásadní proto, aby se zachovala pracovní místa," uvedly odbory v prohlášení.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, později opět zasednou i odborné týmy. Brabec to řekl novinářům.

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Brabec nechtěl být ohledně možné dohody konkrétní. "Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic. Nicméně bylo několik bodů, které byly významně sporné celou dobu. Dnes po jednání vnímám posun v některých a uvidíme. Nechci konkretizovat," řekl v pátek. "Jsem rád, že se i po dnešním jednání přiblížil kompromis, který snad bude přijatelný pro obě strany, který snad budou umět schválit obě vlády," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
Další zprávy