Samsung Galaxy S3 je rychlý. Ohromně rychlý

tl
15. 5. 2012 5:27
Zjistěte, jaké jsou první dojmy z nového Samsungu Galaxy S3
Telefon Galaxy S3 od společnosti Samsung
Telefon Galaxy S3 od společnosti Samsung | Foto: itaci.cz

Po několika měsících dohadů a očekávání Samsung na začátku května odtajnil svůj nejnovější telefon Galaxy S3.  Na pultech obchodů by se potom měl objevit na konci měsíce.

Smartphone bude vybaven nejnovější verzí operačního systému Android, čtyřjádrovým procesorem s frenkvencí 1,5 GHz a osmimegapixelovým fotoaparátem, který automaticky vytváří osm sekvencí pro výběr nejlepší fotografie. Jeho dotykový AMOLED displej o velikosti 4,8 palce bude mít slušné rozlišení 1280 x 720 bodů. Telefon se bude prodávat s interní pamětí od 16 GB do 64 GB, kterou bude možno doplnit microSD kartou s maximální velikostí 64 GB.

V České republice se bude cena Samsungu Galaxy S3 pohybovat kolem 15 tisíc korun. 

„Když Galaxy S3 poprvé vezmete do ruky, překvapí vás, jak moc se zdá být lehký. Váži něco málo přes 130 gramů, takže není zase úplné pírko, přesto ale působí velmi lehkým dojmem, skoro jako by byl dutý. Nemáme z toho ale úplně radost, protože preferujeme telefony, u kterých alespoň trochu cítíte, že je máte vůbec v kapse.

Během rychlého testu v GLBenchmarku, jsme s Galaxy S3 získali působivé skóre 99 snímků za vteřinu. Telefony HTC One X a One S získali pro srovnání 65 resp. 56 snímků za vteřinu." - Vlad Savov, The Verge

Ohromně rychlý procesor

„Líbí se nám jednoduchý design přední části telefonu se zaoblenými rohy a kovovými okraji. Zadní kryt je ale z lesklého plastu a kazí tak dojem z jinak poměrně luxusního telefonu. Procesor je ohromně rychlý, displej oslnivý a slot na microSD kartu úžasně praktický. Možná postrádá jistý „wow" faktor, nicméně rozhodně stojí za to si na něj počkat." - Edward Chester, Trusted Reviews

„Samsung Galaxy S3 je vybaven Androidem 4.0 s rozhraním TouchWiz. Nikdy jsem nebyla moc velkým fanouškem TouchWiz, ale u tohoto modelu mi nepřišel tolik dotěrný a i celý telefon se zdá být snadno ovladatelný." - Jessica Doulcourt, CNet

--------------------------------------------------------------------------------

Vyberte si (nejen) telefony Samsung.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Muž se zákazem řízení srazil v Ústí nad Labem policistu

Policistu dnes srazil v Londýnské ulici v Ústí nad Labem jednačtyřicetiletý řidič, který nerespektoval výzvu k zastavení a začal policistům ujíždět. V ulici svým vozem s německou poznávací značkou také naboural několik dalších aut. Policie po jeho zadržení zjistila, že muž českého původu má zákaz řízení, řidič se odmítl podrobit testu na drogy. Zraněného policistu si převzala záchranná služba. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytla záchranná služba a policie.

"Mohu potvrdit, že jsme odvezli jednoho policistu," řekl ČTK mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Závažnost zranění nechtěl specifikovat. Policejní mluvčí Veronika Hyšplerová řekla ČTK, že incident se stal krátce po 14:00. Dodala, že se k věci zatím nemůže blíže vyjádřit kvůli vyšetřování. "V tuto chvíli nelze předjímat, jak celá věc bude kvalifikována, případně jaký trest bude řidič mít," dodala Hyšplerová.

Další zprávy