reklama
 
 

Nadupaný MacBook Pro nepůjde upgradovat

19. 6. 2012
Malé rozměry nového MacBooku Pro si vybírají svou daň. Nepůjde opravit

Minulý týden předvedl Apple na vývojářské konferenci WWDC nový model ultrabooku MacBook Pro. Tento tenký počítač je plný velice výkonného hardwaru a pyšnit se může především výborným Retina displejem. Možná právě díky němu o něm jeho výrobce prohlásil, že jde o „nejkrásnější počítač jaký kdy Apple vyrobil".

Využít každý pixel

Displej Retina má vysoké rozlišení 2880 x 1800, což je nejvíce kolik zatím notebook může mít. Apple k tomuto displeji i upravil operační systém tak, aby funkce jako Safari, iMovie nebo iPhoto mohly využívat každý pixel, který obrazovka poskytuje.

Patnáctipalcový MacBook za 2199 dolarů je osazen čtyřjádrovým procesorem Intel Core i7 s frekvencí 2,3 GHz, 8 GB paměti a 256 GB pevným diskem. V té nejlepší konfiguraci je nový MBP schopen pojmout 2,7GHz (Turbo 3,7 GHz) procesor, 16 GB RAM, 768 GB SSD a Nvidia GeForce GT 650M. Ta už ale vyjde na tři tisíce dolarů.

Měnit displej a baterii nelze

Přes všechen tento výkon a Retina displej vydrží baterie tohoto notebooku v provozu až 7 hodin. Tloušťka 1,8 cm z něj dělá nejtenčí MacBook Pro a chlubit se může také svou dvoukilogramovou váhou. Právě snaha dosáhnout co nejmenší tloušťky notebooku donutila Apple všechen hardware co nejvíce zmenšit a integrovat.

Kvůli tomu se notebook nedá skoro vůbec opravit, natož jakkoli upgradovat. Nelze tak u něj například rozšířit operační paměť nebo měnit displej a baterii.

--------------------------------------------------------------------------------

Které notebooky jsou nejlepší?

 

autor: tl | 19. 6. 2012

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama