Murdoch je po smrti, napsali hackeři na web deníku Sun

Jan Kovalík
19. 7. 2011 9:00
Hackeři ze skupiny LulzSec napadli servery deníku The Sun
Foto: ČTK

Hackerská skupina LulzSec, která nedavno ohlásila ukončení aktivit, je znovu "v akci".

Její členové v pondělí pronikli na web listu The Sun, vlastněného mediálním magnátem Rupertem Murdochem, jehož impérium v současnosti čelí skandálu s ilegálními odposlechy.

LulzSec v pondělí na web The New Times, vlastněný Murdochovou frmou, umístili falešný článek o smrti Ruperta Murdocha. Text čtenáře informoval o nalezení těla mediálního magnáta, který měl údajně požít radioaktivní jed. Upravený web pak čtenáře přesměroval na Twitter účet skupiny LulzSec.

Podobně hackeři naložili s webem bulváru The Sun, jehož upravená verze odkazovala na zmíněný článek a pak návštěvníky směrovala na Twitter LulzSec. Tam hackeři informovali o změně DNS adres všech webů, patřících Murdochově News Corporation, které se tím pádem staly pro veřejnost nedostupné. Výpadek se měl týkat více než tisícovky webů.

Na Twitteru se též objevila čísla mobilních telefonů editorů zrušeného bulváru The News of the World, během úterý začali LulzSec zveřejňovat emaily s hesly zástupců Murdochova impéria, včetně šéfky britské divize News Corporation, Rebekah Brooksové.

LulzSec se "proslavili" svým padesátidenním útočením na servery FBI, CIA, amerického Senátu nebo herních společností Sony či Nintendo. Pak skupina ohlásila ukončení svých aktivit a část jejich členů se zapojila do operací hackerského kolektivu Anonymous.

Rebekah Brooksovou, Ruperta Murdocha a jeho syna Jamese dnes ohledně skandálu s odposlechy, který otřásá Británií, vyslechne soud.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Loni stály slevy na jízdném o více než dvě miliardy korun méně. Náklady snížila pandemie

Slevy ve veřejné dopravě pro studenty a důchodce loni stály 3,47 miliardy korun, což je meziročně o 2,31 miliardy méně. Náklady loni stlačila koronavirová krize, která po většinu roku výrazně omezila cestování. V úterý to uvedlo ministerstvo dopravy. Stát poskytuje pro žáky a studenty do 26 let a seniory nad 65 let slevu na jízdném ve veřejné dopravě 75 procent. Slevy platí od září 2018. Od té doby za ně stát dopravcům zaplatil přes 11,15 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy