Euforii z nového Wii U vystřídaly první problémy

tl
21. 11. 2012 14:36
Nintendo v USA zahájilo prodej Wii U. V Česku bude k dostání od 30. listopadu
Foto: MYNINTENDONEWS.COM

Nintendo 18. listopadu v USA zahájilo prodej své nové konzole Wii U a hned se může radovat z jejího úspěchu. Nové Wii bylo totiž během několika málo hodin vyprodáno a kdo si konzoli neobjednal ještě v rámci předobjednávek, bude si muset nějaký čas ještě počkat. 

Málo místa na disku a slabá výdrž baterie

Počáteční euforii z konzole nové generace ale zklidnily některé první dojmy. Po donesení Wii U domů bylo totiž mnoho hráčů nemile překvapeno, když před zprovozněním některých on-line funkcí museli stáhnout 5GB firmware.

Při zakoupení levnější 8GB verze Wii U tak po nainstalování firmwaru zbydou na disku konzole pouze 3GB místa. V případě nového Wii se tak zdá, že pořízení 32GB je rozumným krokem.

Další zklamání přinesl herní ovladač v podobě tabletu, který je zatím jediným ovladačem, který je ke konzoli dodáván. Jeho baterie totiž v plném provozu vydrží pouze okolo tří hodin, přičemž její nabití trvá asi dvě a půl hodiny. Pro dlouhé herní večery tak bude zřejmě nutné pořídit i záložní baterii. Vzhledem k tomu, že běžné ovladače a některé tablety vydrží i mnohonásobně déle, je slabá výdrž ovladače Wii U poněkud neopodstatněná.

V České republice se Nintendo Wii U začne prodávat 30. listopadu. Bílá verze s 8GB paměti bude stát 7 990 korun, černá verze s 32GB úložného prostoru bude o tisícikorunu dražší.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy