Český smartphone Verzo Kinzo čeká premiéra

Adam Pešek
9. 11. 2011 9:10
Premiéra prvního českého smartphonu Verzo Kinzo se blíží. Měřit s nejlepšími se nebude, ale měl by být funkční a spolehlivý

První český smartphone Verzo Kinzo se světu oficiálně představí v pátek 11. listopadu a zřejmě rovnou půjde i do prodeje. Uživatele chce spíše než soupeřením s nejlepšími oslovit funkčností a spolehlivostí, zčásti pak sází i na neotřelý design z dílny studia Novague.

Technické parametry si ale výrobce Verzo nechává zatím pro sebe. Jisté je jen to, že telefon poběží na operačním systému Android s vlastní grafickou nadstavbou Verzo GUI, dle prvních fotek pak zřejmě bude mít plastové tělo.

Mobilní telefon samotný se vyrábí v továrnách na Taiwanu a dodávat se bude s paměťovou kartou, koženým pouzdrem, offline navigací a dalším příslušenstvím.

Premiéra se původně plánovala na září a prodej měl začít v druhé půli téhož měsíce. Z neznámých důvodů však došlo k jejímu posunutí na 11. listopad.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Zákaz nošení masek v Hongkongu zase platí, povolil to soud

Hongkongský nejvyšší soud v pátek pozastavil platnost svého pondělního rozhodnutí, podle něhož je zákaz zakrývání tváře při demonstracích neústavní. Na základě nového výroku soudu může hongkongská policie vymáhat dodržování zákazu nošení masek po dobu dalšího týdne, ve kterém se budou konat ostře sledované místní volby. Informovala o tom agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Odvolejte Dostála ze všech funkcí, žádá ODS přerovská opozice kvůli sexuálnímu nátlaku

Přerovská opozice vyzvala místní ODS, aby zbavila Marka Dostála odsouzeného za sexuální nátlak všech funkcí, do kterých byl zvolen. Dostál tento týden oznámil, že ukončil kvůli své kauze členství v ODS, i nadále si však rozhodl ponechat mandát zastupitele. Výzvu opozičních zastupitelů nechtěl šéf místní ODS a zároveň krajský předseda strany Michal Zácha komentovat. Opozice složená z pirátů a sdružení Společně pro Přerov chce případ otevřít na prosincovém zastupitelstvu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy