Český smartphone Verzo Kinzo čeká premiéra

Adam Pešek
9. 11. 2011 9:10
Premiéra prvního českého smartphonu Verzo Kinzo se blíží. Měřit s nejlepšími se nebude, ale měl by být funkční a spolehlivý

První český smartphone Verzo Kinzo se světu oficiálně představí v pátek 11. listopadu a zřejmě rovnou půjde i do prodeje. Uživatele chce spíše než soupeřením s nejlepšími oslovit funkčností a spolehlivostí, zčásti pak sází i na neotřelý design z dílny studia Novague.

Technické parametry si ale výrobce Verzo nechává zatím pro sebe. Jisté je jen to, že telefon poběží na operačním systému Android s vlastní grafickou nadstavbou Verzo GUI, dle prvních fotek pak zřejmě bude mít plastové tělo.

Mobilní telefon samotný se vyrábí v továrnách na Taiwanu a dodávat se bude s paměťovou kartou, koženým pouzdrem, offline navigací a dalším příslušenstvím.

Premiéra se původně plánovala na září a prodej měl začít v druhé půli téhož měsíce. Z neznámých důvodů však došlo k jejímu posunutí na 11. listopad.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Hokejisty USA povede na MS v Rize kouč Capuano z Ottawy

Hokejisty Spojených států amerických povede na mistrovství světa v Rize Jack Capuano. Bývalý hlavní kouč New York Islanders je od roku 2019 asistentem v Ottawě.

Čtyřiapadesátiletý Capuano bude působit u americké seniorské reprezentace potřetí a poprvé jako hlavní trenér. V roce 2017 byl asistentem na mistrovství světa a o rok dřív na Světovém poháru.

Další zprávy