Český smartphone Verzo Kinzo čeká premiéra

Adam Pešek
9. 11. 2011 9:10
Premiéra prvního českého smartphonu Verzo Kinzo se blíží. Měřit s nejlepšími se nebude, ale měl by být funkční a spolehlivý

První český smartphone Verzo Kinzo se světu oficiálně představí v pátek 11. listopadu a zřejmě rovnou půjde i do prodeje. Uživatele chce spíše než soupeřením s nejlepšími oslovit funkčností a spolehlivostí, zčásti pak sází i na neotřelý design z dílny studia Novague.

Technické parametry si ale výrobce Verzo nechává zatím pro sebe. Jisté je jen to, že telefon poběží na operačním systému Android s vlastní grafickou nadstavbou Verzo GUI, dle prvních fotek pak zřejmě bude mít plastové tělo.

Mobilní telefon samotný se vyrábí v továrnách na Taiwanu a dodávat se bude s paměťovou kartou, koženým pouzdrem, offline navigací a dalším příslušenstvím.

Premiéra se původně plánovala na září a prodej měl začít v druhé půli téhož měsíce. Z neznámých důvodů však došlo k jejímu posunutí na 11. listopad.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy