All-in-one počítačům kraluje Apple iMac

Adam Pešek
8. 11. 2011 15:17
Počítač už se dávno obejde bez objemné krabice a spousty kabelů. Takzvaným all-in-one PC zatím kraluje Apple iMac, ale i další mají co nabídnout
Foto: Aktuálně.cz

Počítač v podobě krabice a spletité sítě kabelů vedoucích k monitoru a další periferiím zdaleka nevyhovuje každému. Příjemný řešením proto může být takzvané all-in-one, kde je počítač a monitor v jednom tělě a zpravidla k němu vede jediný napájecí kabel. Na trhu je těchto zařízení relativně hodně a kdo nechce utrácet za nekorunovaného krále zvaného Apple iMac, může vybírat třeba z produktů firem HP, Lenovo i mnoha dalších.

HP TouchSmart 520-1050y
„HP TouchSmart nabízí za svou cenu relativně solidní výkon a má v podstatě všechny funkce, co od all-in-on PC střední třídy očekáváme. Neomluvitelná je pouze absence HDMI portu, ale ještě horší je fakt, že na webu HP.com vychází přístroj zhruba o padesát dolarů levněji než v obchodech. Společnost tak dělá nakupujícím medvědí službu, když ryze maloobchodní model nabízí ve svém internetovém obchoddě." Rich Brown, CNET

Lenovo ThinkCentre Edge 91z 7075
„ThinkCentre Edge má nadmíru atraktivní design a na podnikově orientované all-in-one PC nabízí celkem obdivuhodný výkon. Kdo ale chce herní stroj nebo něco pro domácí kancelář, měl by se asi poohlédnout jinam. ThinkCentre Edge totiž bude vyhovovat spíše těm, kterým záleží na dobře vypadajícím a relativně rychlém počítači střední třídy. Jenom po něm nesmíte chtít čistě podnikatelské činnosti." Rich Brown, CNET

Apple iMac 27-inch
„Nový sedmadvacetipalcový iMac nabízí asi nejlepší výkon mezi současnými all-in-one PC a stejně tak má největší displej, nejlepší design a ohromný potenciál díky rychlým portům Thunderbolt. Stále nám ale schází HDMI port, hardware pak je klasicky podstatně dražší, než ten pro počítače s Windows. iMac doporučujeme všem, kteří pracují s multimédii, a opravdu potřebují výkon a rychlost." Rich Brown, CNET

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

Nákaza koronavirem v Číně polevuje, její nárůst hlásí Jižní Korea i Írán. Nakažených je celkem přes 76 tisíc.

Nemoci způsobené novým typem koronaviru v pevninské Číně podlehlo již celkem 2345 lidí. Během pátku jich zemřelo 109, o devět méně než ve čtvrtek. Nakažených je přes 76 tisíc. Počet nově onemocnělých se v pátek výrazně snížil na 397 ze čtvrtečních 889. Informovala o tom v sobotu odvoláním na čínské zdravotnické úřady agentura Reuters.

Osminásobný nárůst počtu nových případů hlásí Jižní Korea, další případy má také Írán. Čína upozornila na případ muže z provincie Chu-pej, která je ohniskem nákazy, že u 70letého muže se příznaky objevily až po 27 dnech inkubační doby.

Dosud se za maximální inkubační dobu uvádělo 14 dní. U sedmdesátiletého muže v provincii Chu-pej se ale objevila vysoká horečka až po 27 dnech inkubační doby a testy na koronavirus ukázaly, že je nakažen.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 16 minutami

V Itálii zemřel už druhý člověk nakažený koronavirem. Po osmasedmdesátiletém muži je to druhá evropská oběť.

První úmrtí v pátek pozdě večer oznámil italský ministr zdravotnictví Roberto Speranza. O druhém, ženě z lombardského regionu poblíž Milána, informovala v sobotu zpravodajská agentura ANSA. 

Na severu Itálie se v posledních dnech koronavirus šíří, už je zde 30 potvrzených případů. 

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Vláda asi přehodnotí požadavky na to, jak zabezpečovat různé ministerské IT systémy. Podle úřadů jsou moc přísné a drahé.

Aktuálně usnesení požaduje všechny systémy zabezpečit na úroveň, kterou stanovují předpisy pro tzv. významné informační systémy. Podle úřadů je to příliš přísný a finančně náročný požadavek. 

Ministerstvo vnitra ve svém návrhu úpravy uvádí, že například u systému monitorujícího docházku je nízké nebezpečí zneužití informací, pokud by se k nim hackeři dostali, náklady na požadované zabezpečení systému jsou naopak vysoké.

Vnitro v předkládací zprávě ke změně usnesení píše, že aktuálně vláda ukládá zabezpečit všechny systémy na stejnou úroveň bez ohledu na důležitost. "V tomto kontextu je nutné rozlišovat 'pouhé zabezpečení' a zabezpečení na úroveň významného informačního systému," uvádí resort v materiálu. 

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

List: Šéfa plzeňské policie Michala Krejbicha vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů

Ředitele policie v Plzni GIBS podle deníku Právo prošetřuje už téměř rok a půl. Impulzem bylo trestní oznámení podané krajským státním zastupitelstvím v září roku 2018. Podle Práva GIBS údajně Krejbichovi vytýká, že desítky zdrogovaných řidičů skončily místo před soudem u přestupkové komise.

Zdroj: ČTK
Další zprávy