Plazmové televize už netáhnou. Ukončí je i Panasonic?

ČTK ČTK
9. 10. 2013 11:04
Japonský tisk: Panasonic zastaví ztrátovou výrobu televizorů s plazmovou obrazovkou

Tokio - Japonská elektrotechnická společnost Panasonic do konce března zastaví ztrátovou výrobu televizorů s plazmovou obrazovkou. Informoval o tom japonský list Nikkei. Panasonic se tak jako poslední z japonských producentů stáhne z tohoto trhu. Společnost už také zastavila vývoj nových plazmových televizorů.

Loni měl Panasonic na světovém trhu s plazmovými televizory podíl 16,5 procenta. Výrazně tak zaostával za svým jihokorejským konkurentem Samsung Electronics, který měl přes polovinu trhu.

Výrobci v minulosti do plazmových televizorů silně investovali, v současnosti však tyto přístroje zaostávají za televizory s obrazovkami z tekutých krystalů. Podle výzkumné společnosti DisplaySearch se loni plazmové přístroje na celosvětových dodávkách televizorů podílely necelými šesti procenty.

Panasonic v uplynulých dvou letech utrpěl ztrátu 15 miliard dolarů (přes 280 miliard korun). Firma již minulý měsíc oznámila, že se stáhne z trhu s chytrými telefony v Japonsku a dál se bude zaměřovat na rozvíjející se trhy. Tam chce pod svou značkou prodávat pouze ty přístroje, které pro něj vyrobily jiné firmy.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Polská velvyslankyně v Praze šikanovala podřízené, zjistila komise

Stávající polská velvyslankyně v Praze Barbara Ćwiorová se dopustila šikany a diskriminace vůči svým podřízeným, uvedl zpravodajský server Onet.pl s odvoláním na zjištění zvláštní komise polského ministerstva zahraničí. Případ již 11 měsíců vyšetřuje také varšavská prokuratura, ale bezvýsledně: až dosud nebyla s to ani vznést obvinění, ani případ odložit, dodal server. Současně se pozastavil nad tím, že velvyslankyně stále vede zastupitelský úřad a před pár dny provázela šéfa diplomacie Jacka Czaputowicze při jednáních v Praze.

Ministerstvo zahraničí Onetu sdělilo, že interní vyšetřování skončilo potvrzením mobbingu a diskriminace, ale vzhledem k citlivosti informací a ochraně osobních údajů nelze poskytnout podrobnosti. Interní vyšetřování začalo loni 30. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy