Stávka dělníků největší továrny na nutellu po týdnu skončila. Pomazánky bude dost

ČTK ČTK
5. 6. 2019 22:39
Největší světová továrna na nutellu na severu Francie po sedmi dnech blokád obnovila běžný provoz. Stávkující dělníci se vrátili do práce poté, co vedení uzavřelo dohodu s odboráři o platových podmínkách. S odvoláním na prohlášení společnosti Ferrero France, která továrnu provozuje, o tom informovala agentura AFP.
Nutella
Nutella | Foto: Shutterstock

Stávka v posledních dnech podle francouzských médií vyvolávala obavy z nedostatku nutelly. Z výrobních linek závodu v normandské vesnici Villers-Écalles každý den sjede 600.000 sklenic s čokoládovo-oříškovou pomazánkou, což je čtvrtina celosvětové produkce. Stávka 160 ze zhruba 350 zaměstnanců podnik v podstatě ochromila, nespokojení pracovníci bránili ve vjezdu či výjezdu vozidel.

"Továrna je opět přístupná kamionům a automobilům a bylo možné vrátit se k normálnímu provozu," oznámilo dnes Ferrero France po dohodě se zástupci zaměstnanců. "Podepsali jsme dohodu o ukončení konfliktu, vstoupila v platnost," řekl AFP delegát odborového svazu Force ouvrière (FO) Fabien Lacabanne.

Stávkující pracovníci požadovali navýšení platu o 4,5 procenta, lepší pracovní podmínky a jednorázový bonus 900 eur (23.000 Kč). Odboráři se s vedením dohodli mimo jiné na prémii 800 eur a minimálním zvyšování platů v závislosti na inflaci, informovala AFP.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy