reklama
 
 

Stávka dělníků největší továrny na nutellu po týdnu skončila. Pomazánky bude dost

5. 6. 2019 22:39
Největší světová továrna na nutellu na severu Francie po sedmi dnech blokád obnovila běžný provoz. Stávkující dělníci se vrátili do práce poté, co vedení uzavřelo dohodu s odboráři o platových podmínkách. S odvoláním na prohlášení společnosti Ferrero France, která továrnu provozuje, o tom informovala agentura AFP.

Stávka v posledních dnech podle francouzských médií vyvolávala obavy z nedostatku nutelly. Z výrobních linek závodu v normandské vesnici Villers-Écalles každý den sjede 600.000 sklenic s čokoládovo-oříškovou pomazánkou, což je čtvrtina celosvětové produkce. Stávka 160 ze zhruba 350 zaměstnanců podnik v podstatě ochromila, nespokojení pracovníci bránili ve vjezdu či výjezdu vozidel.

"Továrna je opět přístupná kamionům a automobilům a bylo možné vrátit se k normálnímu provozu," oznámilo dnes Ferrero France po dohodě se zástupci zaměstnanců. "Podepsali jsme dohodu o ukončení konfliktu, vstoupila v platnost," řekl AFP delegát odborového svazu Force ouvrière (FO) Fabien Lacabanne.

Stávkující pracovníci požadovali navýšení platu o 4,5 procenta, lepší pracovní podmínky a jednorázový bonus 900 eur (23.000 Kč). Odboráři se s vedením dohodli mimo jiné na prémii 800 eur a minimálním zvyšování platů v závislosti na inflaci, informovala AFP.

autor: ČTK | 5. 6. 2019 22:39

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama