Zvládli byste "přijímačky" na modeláře Lega? Pohleďte, co vás v továrně v Kladně čeká

Zvládli byste "přijímačky" na modeláře Lega? Pohleďte, co vás v továrně v Kladně čeká
Leg godt, hezky si hrajte – takový pokyn dal do názvu firmy Lego její zakladatel Ole Kirk Christiansen v roce 1932. Zaměstnanci, kteří dnes sestavují v kladenské továrně obří propagační modely Lega, ho plní každý den. Bavilo by vás to také? Podívejte se, co byste měli umět a s čím dalším se v továrně setkáte. Na obrázku je model kladenské továrny.
To je recepce kladenské továrny. Na výrobním areálu, který se rozprostírá ve čtyřech halách na ploše 140 000 metrů čtverečních, je vidět, že si v něm všichni rádi hrají.
Lego se tu nejen kompletuje, dekoruje a balí do krabic, které vyrážejí do distribučního skladu v Jirnech u Prahy, a pak k zákazníkům do celého světa. Z Lega je zde postavené téměř vše. Kytky a kačenka na stole, skříňky na boty, židle na posezení...
Mapa světa a časy zemí, kde má Lego své závody...
Foto: LEGO Production
Iva Špačková Iva Špačková
Aktualizováno 26. 1. 2019 16:50
Leg godt, hezky si hrajte – takový pokyn dal do názvu firmy Lego její zakladatel Ole Kirk Christiansen v roce 1932. Zaměstnanci, kteří dnes sestavují v kladenské továrně obří propagační modely Lega, ho plní každý den. Bavilo by vás to také? Podívejte se, co byste měli umět a s čím dalším se v továrně setkáte.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Zpravodaj Středočeského kraje už nebude vydávat Mafra. Vadil střet zájmů i cena, uvedla hejtmanka

Středočeský kraj vypověděl smlouvu na vydávání zpravodaje Středočech. List vydávala bývalá firma premiéra Andreje Babiše Mafra. Současná hejtmanka Petra Pecková (STAN) krok zdůvodňuje nejen Babišovým střetem zájmů, ale i cenou zakázky. Plánuje proto vypsat nové výběrové řízení. Informoval o tom Deník N.

"Tuto zakázku jsme rozhodně považovali za spornou a vnímali jsme ji jako střet zájmů," řekla Deníku N Pecková. "Jako vedení složené z členů STAN bychom nezadali takto významnou zakázku firmě šéfa naší strany,“ dodala v narážce na propojení své předchůdkyně Jaroslavy Pokorné Jermanové, která je místopředsedkyní hnutí ANO, a majitele Mafry. Firma měla od kraje inkasovat během dvou let téměř 17,7 milionu korun bez DPH, její původní nabízená cena přitom činila 10,6 milionu.

Zdroj: Domácí
Další zprávy