Sociální síť LinkedIn v Rusku zřejmě skončí, nedohodla se s úřadem na podmínkách fungování

ČTK ČTK
7. 3. 2017 18:47
Sociální síť LinkedIn se nedohodla na podmínkách pro fungování sítě na území Ruska s ruským cenzurním úřadem Roskomnadzor. Portál tak zůstane na území Ruska zablokovaný, informovala agentura Interfax. Podle sdělení Roskomnadzor odmítlo vedení LinkedIn splnit podmínky dané zákonem, který požaduje, aby internetové stránky uchovávaly osobní údaje ruských občanů pouze na ruských serverech. Vedení společnosti o svém rozhodnutí informovalo úřad v dopise. Síť je na území Ruska zablokovaná od loňského listopadu. Rozhodnutí server cenzurovat již dříve kritizovaly USA. Problémy s úřadem měl v minulosti i Facebook. Ten čelil hrozbě zablokování kvůli údajným stránkám s návodem k sebevraždě.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

Aktualizováno před 22 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Lhůtu pro podání přiznání k dani z příjmu stát prodlužoval kvůli koronavirové krizi už loni. 

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Vláda prodloužila nulovou sazbu DPH na respirátory o dva měsíce

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dočasné zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy