Sociální síť LinkedIn v Rusku zřejmě skončí, nedohodla se s úřadem na podmínkách fungování

ČTK ČTK
7. 3. 2017 18:47
Sociální síť LinkedIn se nedohodla na podmínkách pro fungování sítě na území Ruska s ruským cenzurním úřadem Roskomnadzor. Portál tak zůstane na území Ruska zablokovaný, informovala agentura Interfax. Podle sdělení Roskomnadzor odmítlo vedení LinkedIn splnit podmínky dané zákonem, který požaduje, aby internetové stránky uchovávaly osobní údaje ruských občanů pouze na ruských serverech. Vedení společnosti o svém rozhodnutí informovalo úřad v dopise. Síť je na území Ruska zablokovaná od loňského listopadu. Rozhodnutí server cenzurovat již dříve kritizovaly USA. Problémy s úřadem měl v minulosti i Facebook. Ten čelil hrozbě zablokování kvůli údajným stránkám s návodem k sebevraždě.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy