Místo kolejišť nové město za 20 miliard. Obří projekt developera Sekyry začíná růst

Místo kolejišť nové město za 20 miliard. Obří projekt developera Sekyry začíná růst
V místě bývalého nákladového nádraží podle Sekyry vyroste téměř 400 000 metrů čtverečních bytových, administrativních, obchodních nebo veřejných ploch...
Jak dále uvedl, následovat budou kancelářská budova s rozlohou 10 000 metrů čtverečních a další bytový blok s 210 byty.
Přestože stavba začala tuto středu a první budova zhruba s 200 byty má být dokončena až zhruba za dva a půl roku, Sekyra už budoucí bytové jednotky tři měsíce úspěšně prodává.
První část čtvrti postaví konsorcium firem Strabag, Aspira Construction a Instalace Praha.
Foto: Sekyra Group
Ekonomika Adam Váchal ČTK Ekonomika, Adam Váchal, Adam Kotrbatý, ČTK
Aktualizováno 3. 10. 2020 14:29
Developerská společnost Sekyra Group ve středu zahájila stavbu první etapy nové pražské čtvrti Smíchov City. Majitel firmy Luděk Sekyra projekt popisuje jako ambici vytvořit nové centrum Prahy, které se stane moderní alternativou k historickému jádru hlavního města. Podívejte se na vizualizaci projektu, jehož celkové náklady společnost odhaduje na 20 miliard korun.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Důvěra v ekonomiku po pěti měsících klesla. Lidé se čím dál více bojí nezaměstnanosti

Důvěra v českou ekonomiku po pětiměsíčním růstu v říjnu klesla meziměsíčně o 4,5 bodu na 86,4 bodu. Snížila se hlavně důvěra spotřebitelů, u nichž indikátor klesl o 11,6 bodu. Po jarním propadu je to druhý nejvyšší pokles od začátku sledování. Důvodem je pandemie koronaviru a s ní související opatření. Nižší je i důvěra u podnikatelů. V pondělí o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

Průzkum se uskutečnil od 1. do 19. října. Vzhledem k tomu, jak dynamicky se situace v posledních dnech vyvíjí, promítla se aktuálně platná opatření do odpovědí pouze částečně, upozornili statistici.

Hodnota důvěry spotřebitelů je nyní na 86 bodech, níže byla naposledy v dubnu. "Oproti září se lidé mnohem více obávají zhoršení celkové ekonomické situace a vlastní finanční situace. Velká většina respondentů se rovněž obává růstu nezaměstnanosti," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Zdroj: ČTK
Další zprávy