"Fasáda má dvě úrovně - vnější řídkou treláž, která slouží jako opora pro popínavé rostliny, a vnitřní husté laťování, které se místy líně sveze, aby zformovalo lavici," vysvětlují Jan Veisser a Jan a Barbora Horovi s tím, že akát zvolili hlavně kvůli tomu, že roste všude okolo: "Je to vhodná lokální dřevina, která díky své odolnosti splňuje nároky na dlouhou životnost konstrukce," dodávají.
Majitel Kolby si přál, aby vzhled a genius loci vinařství odpovídal jeho filozofii, která si zakládá na přírodních postupech a respektu ke krajině. "Celý areál nedávno prošel velkou proměnou, a tak nebylo vhodné do stávajících objektů příliš zasahovat, nebo je dokonce demolovat. Přesto bylo potřeba změnit výraz staveb a aktualizovat provozní vazby, aby odpovídaly potřebám současného vinařství," vysvětlují architekti, kteří kromě sjednocení areálu dostali za úkol i vybudování suchého skladu lahví a vinného baru pro návštěvníky.
Bar s dlouhým stolem se autorům rekonstrukce podařilo včlenit do historické budovy nad rozsáhlé sklepy. Suchý sklad, který je jejich nejvýraznější stavbou v areálu, má podobu betonové montované haly. "Beton jsme dobarvili do zemitého tónu. Předsazená porostlá fasáda stíní betonovou konstrukci, čímž přispívá k vnitřní teplotní stabilitě. K udržitelnosti provozu vinařství přispívá i fotovoltaika na střechách," říkají.