reklama
 
 

Nezaměstnanost na Slovensku je nejnižší od roku 2009. Fico chce zpřísnit pravidla

19. 8. 2016
Míra nezaměstnanosti na Slovensku klesla na 9,44 procenta, přesto zůstává vyšší než je průměr EU. K poklesu podle odborníků přispěl růst ekonomiky, státní dotační programy a také změna metodiky. Premiér Robert Fico tento týden řekl, že kabinet zpřísní podmínky pro evidenci lidí na úřadech práce, protože část nezaměstnaných podle něj odmítá nabídky k práci.

Bratislava - Míra nezaměstnanosti na Slovensku v červenci klesla na 9,44 procenta z červnových 9,45 procenta. Dostala se tak na nové minimum od začátku roku 2009.

Počet registrovaných nezaměstnaných, kteří mohli hned nastoupit do práce, se v červenci na pětimilionovém Slovensku snížil na 256 460 ze zhruba 256 600 v červnu. V meziročním srovnání ubylo 52 650 nezaměstnaných.

Ačkoliv situace na slovenském trhu práce se v posledním období zlepšovala, nezaměstnanost je dlouhodobě vyšší než průměr v celé EU, kde míra nezaměstnanosti v červnu dosahovala 8,6 procenta.

Ke snížení nezaměstnanosti na Slovensku podle odborníků přispěl růst ekonomiky, státní dotační programy na podporu zaměstnávání vybraných skupin obyvatelstva a také změna metodiky vykazování nezaměstnanosti.

Premiér Robert Fico tento týden řekl, že kabinet zpřísní podmínky pro evidenci lidí na úřadech práce, protože část nezaměstnaných podle něj odmítá nabídky k práci.

Podniky na Slovensku si již delší dobu stěžují na nedostatek vhodných pracovníků. Letos na jaře slovenské firmy zaměstnávaly nejvíce cizinců od začátku globální ekonomické krize. Ministr sociálních věcí Ján Richter ale odmítl plošné otevření slovenského pracovního trhu pro osoby ze zemí mimo EU.

autor: ČTK | 19. 8. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama