Nejlepší dopravní značky: Pozor na jezevčíky, zlihovanou silnici či tuplované zákazy

Někde upozornit na "jednosměrku" nestačí, musí se přidat ještě zákaz vjezdu a raději i slepou ulici.
Tato značka sice v klasické sadě dopravního značení není, ale je srozumitelná - Pozor na holčičky! Ve Fojtce u Liberce se jich asi narodilo hodně.
I tady je jasné, o co jde. Jezevčík se navíc nepřehlédnutelně promenáduje po vozovce.
Pozor na medvěda? Že by ho zámečtí páni nedrželi v oboře?
Tady je to jasné - značku postavili buď ochránci přírody, či milovníci francouzské kuchyně.
Foto: Jiří Jirkovec
Iva Špačková Iva Špačková
Aktualizováno 27. 1. 2019 17:57
Podívejte se na nejlepší dopravní značky, které mají usměrňovat řidiče, cyklisty i chodce. V uplynulém roce je Aktuálně.cz poslali čtenáři v rámci soutěže o nejlepší ceduli.
 

Právě se děje

před 28 minutami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Súdán je připraven uznat Izrael, pokud to schválí parlament

Súdánský premiér Abdalláh Hamduk je připraven normalizovat vztahy s Izraelem, pokud krok schválí dosud neustanovený parlament. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na súdánské vládní zdroje.

Zjištění je podle Reuters dosud nejzřetelnějším náznakem, že Hamduk je pod tlakem Spojených států ochoten uvažovat o navázání diplomatických styků s Izraelem. Uznání židovského státu přesto v nejbližší době není na pořadu dne, neboť súdánský přechodný parlament se dosud nesešel a není jasné, kdy tak učiní.

Současná úřednická vláda byla ustanovena po dlouhých jednáních mezi zástupci civilistů a vojenskými představiteli, jež následovala po skončení vlády dlouholetého prezidenta Umara Bašíra. Toho loni v dubnu svrhla armáda. Dalšími přechodnými institucemi jsou takzvaná suverénní rada a dosud neexistující parlament. Tyto instituce mají zemi spravovat tři roky, do konání voleb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy