Kuřte potichu, nebuďte blbí a nedupejte! Podívejte se na nejlepší příkazy a zákazy

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Začneme jemnou decentní výzvou.
Kdo nabourá do lampy přes její zebrované zbarvení a upozornění na plotě, tomu není pomoci.
Vzkaz od zatím trpělivého řidiče.
Patrně další krok idealistické kampaně Kéž jsou všechny bytosti šťastny.
Foto: Lenka Jacko
Iva Špačková Iva Špačková
9. 10. 2018 6:00
Jednou mírné upozornění, podruhé tvrdý vzkaz opepřený vulgaritou. To jsou způsoby, jimiž se lidé snaží upozornit druhé na to, jak se mají chovat. Podívejte se na strategie zákazů či příkazů, které nám čtenáři poslali v rámci soutěže o nejlepší ceduli 2018.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 minutou

Na dálnici D5 u Prahy se srazilo auto s motorkou, motocyklista zemřel

Na dálnici D5 u Prahy odpoledne zemřel motocyklista, který ujížděl policii. Při jízdě po dálnici se otočil do protisměru, kde se srazil s osobním autem. Druhý řidič je zraněný, dánice byla dočasně obousměrně uzavřena, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová. Nyní je dálnice opět plně průjezdná v obou směrech.

Nehoda se stala před 13:00 na pátém kilometru. "Motocyklista ujížděl hlídce, nerespektoval výzvy k zastavení, otočil se na dálnici do protisměru a čelně se střel s osobním vozidlem," uvedla Richterová.

Motorkář na místě podlehl zraněním a druhý řidič zůstal v autě zaklíněný. "Hasiči ho vyprostili a předali záchranné službě," řekl mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel. Bylo také nutné uhasit motorku, která po nehodě začala hořet.

D5 byla nejdříve obousměrně uzavřena, kolem 13:45 byl obnoven směr na Prahu oběma jízdními pruhy. Později odpoledne se podařilo obnovit provoz i v opačném směru na Plzeň.

Zdroj: ČTK
Další zprávy