Nejlepší cedule 2019: Zachraňte ploštici, dodržujte rozmnožovací dobu a pozor na děla

Podívejte se na 50 nejlepších vzkazů ze čtenářské soutěže o nejlepší ceduli roku 2019.
Do letošního třetího ročníku soutěže jste poslali přes 360 snímků. Devítičlenná porota Aktuálně.cz z nich vybrala 50 nejzajímavějších, jež charakterizují různé varianty příkazů, zákazů, cedulí, dopravních značek či prostých upozornění. První cedule ukazuje, jak moc jsou některé vzkazy pro komunikaci s ostatními důležité.
Úžasné, děkujeme, jen kdyby to zde příště bylo o trošinku dřív.
Ach. Taková upřímná a nezkažená esence lásky před pražským Žofínem. To člověka rozněžní.
Jeeeee. Člověk se až červená, jak na něj dobří lidé myslí.
Foto: Archiv Aktuálně.cz
Iva Špačková Iva Špačková
Aktualizováno 14. 12. 2019 11:38
Výzva k nalezení oblíbené domácí ploštice, ostrý vzkaz spolužačce, zmatené směrovky či zvířecí enigma. To jsou příklady vzkazů, které čtenáři Aktuálně.cz poslali redakci do třetího ročníku soutěže o nejlepší ceduli. Z více než 360 snímků vybrala porota 50 nejlepších. Podívejte se na ně. Vítěz soutěže získává předplatné jednoho z titulů Economie na rok zdarma.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy