Nejlepší cedule 2019: Zachraňte ploštici, dodržujte rozmnožovací dobu a pozor na děla

Podívejte se na 50 nejlepších vzkazů ze čtenářské soutěže o nejlepší ceduli roku 2019.
Do letošního třetího ročníku soutěže jste poslali přes 360 snímků. Devítičlenná porota Aktuálně.cz z nich vybrala 50 nejzajímavějších, jež charakterizují různé varianty příkazů, zákazů, cedulí, dopravních značek či prostých upozornění. První cedule ukazuje, jak moc jsou některé vzkazy pro komunikaci s ostatními důležité.
Úžasné, děkujeme, jen kdyby to zde příště bylo o trošinku dřív.
Ach. Taková upřímná a nezkažená esence lásky před pražským Žofínem. To člověka rozněžní.
Jeeeee. Člověk se až červená, jak na něj dobří lidé myslí.
Foto: Archiv Aktuálně.cz
Iva Špačková Iva Špačková
Aktualizováno 14. 12. 2019 11:38
Výzva k nalezení oblíbené domácí ploštice, ostrý vzkaz spolužačce, zmatené směrovky či zvířecí enigma. To jsou příklady vzkazů, které čtenáři Aktuálně.cz poslali redakci do třetího ročníku soutěže o nejlepší ceduli. Z více než 360 snímků vybrala porota 50 nejlepších. Podívejte se na ně. Vítěz soutěže získává předplatné jednoho z titulů Economie na rok zdarma.
 

Právě se děje

před 40 minutami

Ant Group, divize čínské Alibaby, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů, nejvíce v historii

Společnost Ant Group, která je finančně technologickou divizí čínského internetového prodejce Alibaba, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů (zhruba 808 miliard Kč). Bude to největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) v historii. V pondělí to uvedl server CNBC.

Firma nabídne akcie na burzách v Šanghaji a Hongkongu. Pokud vše půjde hladce, předstihne tato nabídka loňskou nabídku akcií energetické společnosti Saudi Aramco, v té době největší na světě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy