Nejlepší cedule 2019: Zachraňte ploštici, dodržujte rozmnožovací dobu a pozor na děla

Foto: Archiv Aktuálně.cz
Iva Špačková Iva Špačková
Aktualizováno 14. 12. 2019 11:38
Výzva k nalezení oblíbené domácí ploštice, ostrý vzkaz spolužačce, zmatené směrovky či zvířecí enigma. To jsou příklady vzkazů, které čtenáři Aktuálně.cz poslali redakci do třetího ročníku soutěže o nejlepší ceduli. Z více než 360 snímků vybrala porota 50 nejlepších. Podívejte se na ně. Vítěz soutěže získává předplatné jednoho z titulů Economie na rok zdarma.
 

Právě se děje

před 36 minutami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy