Nejhezčí dřevěné stavby v Česku. Podívejte se, které uspěly v hlasování veřejnosti

Nejhezčí dřevěné stavby v Česku. Podívejte se, které uspěly v hlasování veřejnosti
V kategorii malých dřevěných hřišť se lidem nejvíce líbil hrad UKO, který stojí u stejnojmenného penzionu v Bedřichově.
Samostatnou kategorii měly i návrhy dřevěných konstrukcí. Ocenění získala rozhledna Kelčský Javorník. Autoři: P. Jureček, V. Kocián, M. Kotlas,J. Bužek, N. Chalcarzová, J. Žufánek
Vrcholek rozhledny Kelčský Javorník.
Mezi postavenými dřevěnými konstrukcemi nejvíce zabodovala dřevěná lávka Lesů ČR na lesní cestě u hradu Veveří. Do soutěže přihlásila společnost CB.
Foto: Dřevěná stavba roku
Veronika Skálová Veronika Skálová
Aktualizováno 25. 10. 2015 21:13
Do pátého ročníku soutěže Dřevěné stavby roku pozvali pořadatelé všechny oceněné z let 2011 až 2014. Přes třináct tisíc lidí pak v hlasování veřejnosti vybralo osm nejzajímavějších.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy