Kovanda nastoupil na pozici hlavního ekonoma Trinity Bank

ČTK ČTK
17. 8. 2020 10:36

Analytik a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) Lukáš Kovanda nastoupil na pozici hlavního ekonoma Trinity Bank. Jeho úlohou bude především vyhodnocování investičních příležitostí a spolupráce na dalším rozvoji a směřování strategie Trinity Bank, uvedla banka. Kovanda dosud působil jako analytik fondů Czech Fund ze skupiny DRFG.

"Příležitost podílet se na dalším rozvoji a budování české banky mě nesmírně zaujala a na spolupráci s panem Lapčíkem (zakladatel Trinity Bank a předseda její dozorčí rady, pozn. red.) se těším. Obdivuji, co se mu za 25 let podařilo vybudovat, a to jak v České republice, tak v zahraničí. Současně oceňuji důraz na hodnoty a výjimečnost přístupu a i prostor pro mezinárodní působení patří mezi  důvody, proč jsem nabídku na spolupráci přijal," řekl Kovanda, který působí mimo jiné také jako seniorní socio-ekonomický analytik při OSN. 

Trinity Bank, která patří mezi menší české bankovní domy, se specializuje na privátní a korporátní bankovnictví, u fyzických osob se zaměřuje především na vkladové a spořící produkty.

 

Právě se děje

před 50 minutami

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy 700 administrativních pracovníků, část z nich i propustit. Důvodem je pandemie

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Část z nich navíc zřejmě propustí. Důvodem jsou současné ztráty během koronavirové krize, které loni dosáhly přibližně čtyř miliard korun. Opatření má zatím platit rok, v příštím týdnu je projedná dozorčí rada. Snižování mezd, které by mělo být zhruba desetiprocentní, se nebude týkat všech 15 000 zaměstnanců podniku.

"Pandemie jednou skončí, pokud tedy ke snížení smluvních mezd letos přistoupíme, nebude to na vždy. Smluvní mzdy ředitelů, vedoucích a dalších pracovníků převážně v administrativě se dohodou obou stran každoročně nově nastavují. A to jak v závislosti na výkonech jednotlivých zaměstnanců, tak v souvislosti s finančními možnostmi firmy," uvedl předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy