Kobliha s kuřetem. KFC testuje v amerických městech další výstřednost

Ekonomika Ekonomika
18. 9. 2019 15:51
Řetězec rychlého občerstvení KFC zkouší na Američany další ze svých bizarností - tento týden totiž ve Spojených státech začal testovat kombinaci smaženého kuřete s koblihou.
Chicken and Donuts.
Chicken and Donuts. | Foto: KFC

Jak informoval zpravodajský server CNN, zákazníci mají přitom na výběr ze dvou možností: buď tácek s koblihou a kuřecími stripsy či paličkami, nebo sendvič s plátkem smaženého kuřete mezi dvěma koblihami.

Za dolar si pak lze přikoupit teplou koblihu jako přílohu k jakémukoli jídlu od KFC.

Nový gastronomický počin bude k mání pouze po omezenou dobu, ačkoli řetězec neoznámil, o jaký časový úsek půjde. Koupit ho lze zatím pouze v americkém Norfolku, Richmondu, Virginii a Pittsburghu.

Pokud bizarní kombinace u Američanů obstojí, mohla by se začít prodávat na celostátní úrovni. "Zákazníci stále častěji hledají nové chuťové kombinace, které jim poskytnou to nejlepší ze sladkého i slaného světa tak, aby vytvořily jedinečný chuťový zážitek," zdůvodňuje KFC svou volbu v prohlášení.

Naposledy vzbudil KFC pozornost veřejnosti, když svým zákazníkům v únoru letošního roku nabídlo limitovanou edici svíčky s vůní populární omáčky. Tehdy řetězec zacílil na obyvatele Velké Británie a Irska.

Aby byla stimulace zákazníkových smyslů kompletní, KFC dokonce nabídlo možnost relaxace skrze zvukové stopy, které měly pomoci milovníkům rychlého občerstvení zbavit se stresu. Na výběr k poslechu tak byl zvuk smažícího se kuřete, padajících hranolků nebo vroucí omáčky.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Déšť může v úterý zvednout hladiny řek, varují meteorologové

Na jihu a východě Čech a na většině území Moravy s Slezska bude do úterního poledne pršet, místy vydatně. Spadnout může 40 až 60 litrů vody na metr čtvereční. Kvůli vysokému nasycení půdy vodou hrozí na některých tocích vzestup hladiny až na druhý povodňový stupeň. Vyplývá to z dnes vydané výstražné informace Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Varování před možným vzestupem hladin platí od dnešního poledne do středečních 18:00. Týká se povodí řek Úslavy, Úhlavy a toků na severní straně Šumavy a Novohradských hor. Řeky a potoky v těchto regionech mohou vystoupat místy až na druhý stupeň povodňové aktivity. Zvýšený průtok vody meteorologové předpokládají také v povodí Lužnice a na menších tocích odvodňujících jihovýchod Českomoravské vrchoviny, Orlické hory a Jeseníky. Meteorologové varují lidi, aby se na rozvodněných tocích vyvarovali plavání, jízdy na lodi či pohybu v korytě toku.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Čtvrtý kanoista z OH v Riu Gebas ukončil kariéru

Vodní slalomář Vítězslav Gebas ukončil ve 36 letech kariéru. Rodák z Hradce Králové měl před čtyřmi lety v Riu de Janeiro nadosah medaili ze závodu kanoistů, skončil čtvrtý se ztrátou 13 setin sekundy na bronzovou pozici.

Na mistrovství světa Gebas získal dvě medaile v závodech hlídek, další tři cenné kovy vybojoval v týmové soutěži na mistrovství Evropy. Čtyřikrát se dostal na stupně vítězů v individuálních závodech Světového poháru.

Loni ani letos se Gebas neprobojoval mezi kanoisty do tříčlenného reprezentačního výběru. O jeho konci kariéry dnes informoval Český olympijský výbor na twitteru.

Další zprávy