Kobliha s kuřetem. KFC testuje v amerických městech další výstřednost

Ekonomika Ekonomika
18. 9. 2019 15:51
Řetězec rychlého občerstvení KFC zkouší na Američany další ze svých bizarností - tento týden totiž ve Spojených státech začal testovat kombinaci smaženého kuřete s koblihou.
Chicken and Donuts.
Chicken and Donuts. | Foto: KFC

Jak informoval zpravodajský server CNN, zákazníci mají přitom na výběr ze dvou možností: buď tácek s koblihou a kuřecími stripsy či paličkami, nebo sendvič s plátkem smaženého kuřete mezi dvěma koblihami.

Za dolar si pak lze přikoupit teplou koblihu jako přílohu k jakémukoli jídlu od KFC.

Nový gastronomický počin bude k mání pouze po omezenou dobu, ačkoli řetězec neoznámil, o jaký časový úsek půjde. Koupit ho lze zatím pouze v americkém Norfolku, Richmondu, Virginii a Pittsburghu.

Pokud bizarní kombinace u Američanů obstojí, mohla by se začít prodávat na celostátní úrovni. "Zákazníci stále častěji hledají nové chuťové kombinace, které jim poskytnou to nejlepší ze sladkého i slaného světa tak, aby vytvořily jedinečný chuťový zážitek," zdůvodňuje KFC svou volbu v prohlášení.

Naposledy vzbudil KFC pozornost veřejnosti, když svým zákazníkům v únoru letošního roku nabídlo limitovanou edici svíčky s vůní populární omáčky. Tehdy řetězec zacílil na obyvatele Velké Británie a Irska.

Aby byla stimulace zákazníkových smyslů kompletní, KFC dokonce nabídlo možnost relaxace skrze zvukové stopy, které měly pomoci milovníkům rychlého občerstvení zbavit se stresu. Na výběr k poslechu tak byl zvuk smažícího se kuřete, padajících hranolků nebo vroucí omáčky.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Byty po H-Systemu se začnou prodávat na přelomu jara a léta, tvrdí věřitelský výbor

První byty, které spadají do konkurzu po zkrachovalé společnosti H-System a které si lidé sami dostavěli, se začnou prodávat na přelomu letošního jara a léta. Jejich cena bude známa v dubnu, určí ji znalecký posudek, který zároveň vyčíslí hodnotu dostavby, již provedli současní uživatelé bytů, řekl šéf věřitelského výboru a advokát největšího věřitele H-Systemu Petr Pavel.

Byty se budou v konkurzu prodávat jednotlivě, domy již byly na jednotlivé bytové jednotky rozdělené i v katastru nemovitostí. Každý ze současných uživatelů dostane nabídku odkupu za cenu určenou znalcem, současní obyvatelé zároveň budou mít nárok na odpočet hodnoty dostavby domu, kterou určí znalec. "Jakýkoliv jiný zájemce by ale musel zaplatit plnou cenu, tam by se dostavba nezohledňovala," řekl Pavel.

Další zprávy