Investování není kasino. Vydělávají jen profíci, říká makléř

Veronika Kudrnová, ProByznys.info
12. 1. 2015 12:00
Co vás nezabije, to vás posílí. V duchu tohoto rčení se nese i osud společnosti Colosseum, českého obchodníka s cennými papíry.
Štěpán Pírko, Colosseum
Štěpán Pírko, Colosseum | Foto: Economia

Jako by název společnosti předznamenával její osud. Z "arény smrti" se ovšem společnost Colosseum vymanila a povznesla se nad ni jako bájný pták Fénix symbolizující život obnovující se smrtí. Krach makléřské společnosti MF Global na konci roku 2011 otřásl základy tohoto nejvýznamnějšího českého nebankovního obchodníka s cennými papíry.

"Tato událost byla bezprecedentní z mnoha ohledů. Nikdy v historii nezkrachoval takto velký futures broker, který byl naším hlavním obchodním partnerem. Ze dne na den byly zmrazeny účty 90 % našich klientů, ale firma musela běžet dál. K uvolnění klientských, ale i firemních prostředků docházelo velmi postupně," říká obchodní ředitel a předseda představenstva společnosti Colosseum Štěpán Pírko.

Jak poznamenaly „zaseknuté miliony“ chod společnosti? Díky čemu tuto krizi překonala? A jak mění obchodování na burze moderní technologie? Celý příběh společnosti Colosseum si přečtěte na sesterském webu ProByznys.info.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy