Investování není kasino. Vydělávají jen profíci, říká makléř

Veronika Kudrnová, ProByznys.info
12. 1. 2015 12:00
Co vás nezabije, to vás posílí. V duchu tohoto rčení se nese i osud společnosti Colosseum, českého obchodníka s cennými papíry.
Štěpán Pírko, Colosseum
Štěpán Pírko, Colosseum | Foto: Economia

Jako by název společnosti předznamenával její osud. Z "arény smrti" se ovšem společnost Colosseum vymanila a povznesla se nad ni jako bájný pták Fénix symbolizující život obnovující se smrtí. Krach makléřské společnosti MF Global na konci roku 2011 otřásl základy tohoto nejvýznamnějšího českého nebankovního obchodníka s cennými papíry.

"Tato událost byla bezprecedentní z mnoha ohledů. Nikdy v historii nezkrachoval takto velký futures broker, který byl naším hlavním obchodním partnerem. Ze dne na den byly zmrazeny účty 90 % našich klientů, ale firma musela běžet dál. K uvolnění klientských, ale i firemních prostředků docházelo velmi postupně," říká obchodní ředitel a předseda představenstva společnosti Colosseum Štěpán Pírko.

Jak poznamenaly „zaseknuté miliony“ chod společnosti? Díky čemu tuto krizi překonala? A jak mění obchodování na burze moderní technologie? Celý příběh společnosti Colosseum si přečtěte na sesterském webu ProByznys.info.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Dva teroristy, kteří spáchali útok v Bamaku, odsoudil malijský soud k trestu smrti

Malijský soud odsoudil dva islamisty k smrti za účast v útocích mířených proti cizincům v metropoli Bamaku v roce 2015, informuje server BBC. Březnový útok na noční klub La Terrasse a listopadové přepadení hotelu Radisson Blu si vyžádaly dohromady nejméně 25 obětí. Jeden z obviněných před soudem řekl, že je na teroristické činy, k nimž se přihlásilo islamistické uskupení Murábitún, hrdý.

V Mali, které čelí od roku 2012 islamistickému povstání, nejsou soudy s džihádisty časté, připomíná BBC. Malijské armádě se i přes podporu od mise OSN a francouzských vojsk nedaří působení islamistů v zemi zastavit.

Jeden z odsouzených, Mauritánec Fawaz Ould Ahmeida, uvedl, že na klub La Terrasse zaútočil, aby se pomstil za komiksy s prorokem Mohamedem, které otiskl francouzský týdeník Charlie Hebdo. Při tomto útoku zemřeli tři Malijci, Belgičan a Francouz. Kvůli účasti v útoku byl odsouzen k smrti také Sadou Chaka, druhý obviněný.

Ahmeidu zároveň soud shledal vinným za organizaci útoku na hotel Radisson Blu. Ozbrojenci drželi devět hodin 170 hotelových hostů a zaměstnanců jako rukojmí a nejméně 20 z nich usmrtili, než kontrolu nad budovou převzaly bezpečnostní síly. Mezi oběťmi bylo nejméně 13 cizinců pěti různých národností.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Mexiku objevili masové hroby s 59 těly, nejspíš oběťmi drogových gangů

V tajných masových hrobech ve státě Guanajuato ve středním Mexiku byly nalezeny pozůstatky těl 59 lidí. Oblastí v posledních letech zmítá násilí drogových gangů, informovala s odvoláním na mexické úřady agentura Reuters.

Většina těl patřila velmi mladým lidem, či dokonce nezletilým, nejméně deset z nich byly ženy, řekla ve středu novinářům předsedkyně národní komise pro pohřešované osoby Karla Quintanaová. Jedná se o dosud největší odhalení tajných masových hrobů v Guanajuatu, dodala s tím, že pátrání iniciovali příbuzní zmizelých.

Pochmurný nález učinily úřady v okresu Salvatierra, kde se v poslední době zvýšil počet vražd v důsledku války znepřátelených drogových kartelů. V celém Guanajuatu s necelými šesti miliony obyvatel bylo mezi letošním lednem a srpnem evidováno 2250 vražd, což představuje nárůst o čtvrtinu v porovnání se stejným obdobím v předchozím roce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy