ING mění název. Z pojišťovny a penzijních fondů je teď NN

Petr Kučera Petr Kučera
23. 3. 2015 12:06
Pod dosavadním názvem tak v Česku bude nadále působit jen ING Bank.
NN logo
NN logo | Foto: Aktuálně.cz

Praha – Tuzemská ING Životní pojišťovna a ING Penzijní společnost se dnes oficiálně přejmenovaly na NN Životní pojišťovna a NN Penzijní společnost. Pod dosavadním názvem tak v Česku bude nadále působit jen ING Bank.

Změna je součástí postupného oddělování pojišťovací části ING od ING Group, probíhajícího už od roku 2008. První etapu loni završil vstup NN na amsterdamskou burzu Euronext. O chystaném přejmenování informovala společnost už na podzim 2013.

Nový název pojišťovací části NN odkazuje k původnímu označení Nationale-Nederlanden, pod nímž společnost v historii působila a dodnes v některých zemích působí. V roce 1992 pod tímto názvem vstoupila na český trh jako první zahraniční pojišťovna.

V Česku má nyní NN více než 750 tisíc klientů. Na trhu životního pojištění jí co do velikosti patří čtvrté místo. NN Penzijní společnost je tržním podílem šestým největším poskytovatelem soukromého spoření na stáří.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 57 minutami

Dálnici D4 směrem na Prahu uzavřely na tři hodiny dvě dopravní nehody

Kvůli dvěma na sobě nezávislým nehodám mezi Příbramí a Dobříší byla ráno zhruba tři hodiny uzavřena dálnice D4 ve směru na Prahu. Policie odkláněla dopravu na sjezdu číslo 41 u Dubence, zpět na dálnici se auta vrací na exitu 32. Objízdná trasa vede po souběžné silnici přes obec Obořiště.

Při nehodách se nikdo nezranil, řekla příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová. K haváriím došlo na 34. kilometru kolem 05:30. Podle mluvčí do sebe při jedné jedné z nehod narazila tři auta, při druhé dva vozy. Příčinu havárií policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy